HP Türkiye'ye yeni genel müdür

HP Türkiye'nin yeni genel müdürü belli oldu.

HP Türkiye'nin yeni genel müdürü Serdar Urçar oldu. Urçar, Orta ve Doğu Avrupa HP Kanal Başkanı olarak yeni bir görev üstlenen ve Avrupa kanal operasyonlarının geliştirilmesine odaklanacak olan Emre Alaman'ı takiben göreve başlayacak. Urçar, HP'nin kilit sektörleri olan kişisel sistemler, yeni hibrit dünyaya yönelik baskı, endüstriyel grafik ve 3D baskı sektörlerini yönetmek ve büyütmekten sorumlu olacak ve aynı zamanda Türkiye'deki ESG faaliyetlerini yönlendirmeye ağırlık verecek.

Serdar Urçar 2020 yılından bu yana CEO olarak görev yaptığı Comodif'in ardından HP'de görev almaya başlayacak. Urçar daha önce Netaş ve Index Grup'ta yönetici pozisyonlarında bulundu. Serdar Urçar ayrıca, 1997'den 2016'ya kadar Hewlett Packard Türkiye'de başarılı bir kariyer sürdürmüş ve HP Türkiye'nin faaliyetlerini yönetmiş, ardından da Bölge Direktörü olarak Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika'daki kanal satışlarından ve KOBİ segmentinden sorumlu olmuştu.

HP Doğu Avrupa, Türkiye ve İsrail'den sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Aleksey Voronkov, duyuruyla ilgili olarak şunları söyledi: “Serdar Urçar son derece deneyimli bir yönetici ve Türkiye'deki BT pazarı hakkında mükemmel bir bilgiye sahip. HP'nin kültürünü ve organizasyonunu çok iyi biliyor; kendisi iş stratejimiz ve sürdürülebilir kalkınma taahhüdümüzün hayata geçirilmesinde güçlü bir elçi olacak.”

Yeni görevi hakkında yorum yapan Serdar Urçar, “Teknoloji sektörü hızla gelişiyor ve ben de hayatlarımızdaki bu dijital dönüşümün bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum. HP'ye yeniden katılmak ve şirketin kendi ülkemdeki operasyonlarına liderlik etmek büyük bir ayrıcalık. Önümüzdeki fırsatlar için çok heyecanlıyım” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir