Hotels.com, Super Bowl'u Kazanan Takımın Taraftarlarına Bebek Yapmaları İçin Oda Verecek

  • Hotels.com, 53. Super Bowl'u kazanan takımın 53 taraftarına bebek yapmaları için ücretsiz otel odası sunacağını açıkladı.
  • Geçtiğimiz ekim ayında, yani başka bir deyişle Philadelphia Eagles’in Super Bowl zaferinden tam dokuz ay sonra, Philadelphia'daki doğum oranında ani bir artış olduğu bildirilmişti.
  • Hotels.com, 53. Super Bowl'u kutlamak için 53 şarkının yer aldığı "Büyük Maç Bebek Yapımı" adlı bir Spotify çalma listesi de oluşturdu
  • İlgili Yazı: 5,2 Milyon Dolarlık Super Bowl Reklamı Yerine Hangi Dijital Medya Faaliyetleri Yapılabilir?

Geçtiğimiz dönemde, ABD'nin Amerikan futbolu ligi NFL'in şampiyonluk maçı olan Super Bowl'u kazanan kentlerdeki doğum oranının, maçtan tam dokuz ay sonra yükseldiğini belirten bir istatistik paylaşılmıştı. Bu yıl 53.'sü gerçekleşecek olan Super Bowl maçına az bir zaman kala, Hotels.com bu istatistikle ilgili dikkat çekici bir kampanya başlattı. Şirket, bu istatistiğin devam etmesine yardımcı olmak için kazanan takımın 53 taraftarına ücretsiz otel odası sunacağını açıkladı.

Adweek'in paylaştığı habere göre, Super Bowl maçını takip eden 24 saat boyunca, şirket kazanan takımın taraftarlarını www.biggamebabies.com adresini ziyaret etmeye ve 250 dolarlık Hotels.com hediye çeki kazanma şansı için kayıt yaptırmaya teşvik ediyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, hediye çekinin kazanan taraftarların "büyük maç enerjileri" hala sıcakken hemen rezervasyon yaptırmaları ve bir gecelik otel konaklaması için bu hediye çekini kullanmaları isteniyor.

Philadelphia Eagles Takımının Geçtiğimiz Yılki Şampiyonluk Kutlamalarından Bir Görüntü

Hotels.com markasının Kuzey Amerika bölgesindeki genel müdürü Katie Junod, bu kampanyayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bu, maç günü aksiyonuna katılmak için bizim yöntemimizdir. Taraftarlar ister büyük maç bebeği ile kendi takımlarını büyütsünler ya da sadece takımlarının zaferini kutlamak istesinler, Hotels.com yardımcı olmak için buradadır." dedi.

Bunların yanı sıra Hotels.com, 53. Super Bowl'u kutlamak için 53 şarkının yer aldığı "Büyük Maç Bebek Yapımı" adlı bir Spotify çalma listesi de oluşturdu. Bununla birlikte Hotels.com bu kampanyayı hayata geçirmek için ICF Next (eski adıyla Olsen Engage) ile birlikte çalıştı.

https://pazarlamasyon.com/super-bowl-reklamlarinda-yilin-en-iyileri/

Geçtiğimiz ekim ayında, yani başka bir deyişle Philadelphia Eagles’in Super Bowl zaferinden tam dokuz ay sonra, Philadelphia'daki doğum oranında ani bir artış olduğu bildirilmişti. Hotels.com'un Amerika kıtasındaki halkla ilişkiler müdürü Jennifer Dohm, bununla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

"Herhangi iyi bir halkla ilişkiler kampanyası gibi, tam vaktinde olmak istiyoruz. Philadelphia geçenlerde doğum oranında ani artış bildirdi. Hotels.com bu saygısız tavrı çekmeye çalışan bir marka ve bu, insanları gülümsetmek için cesur, eğlenceli, saygısız bir yol. Bir oda almak ve kutlamak istiyorsanız, bunu yapabileceğinizi umuyoruz."

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir