Hopi'ye yeni pazarlama direktörü

Hopi'nin yeni pazarlama direktörü belli oldu.

‘Önce bi’ hopi’ sloganıyla yenilenen Hopi, son olarak pazarlama dünyasının deneyimli isimlerinden Selvi Talipoğlu’nu transfer etti. 17 yılı aşkın süredir pazarlama sektöründe farklı sorumluluklar üstlenen Talipoğlu, Hopi’de Pazarlama Direktörü olarak görev yapacak. 

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Talipoğlu, profesyonel iş hayatına 2006 yılında P&G Türkiye’de başladı. P&G bünyesinde sırasıyla; Bölgesel (CEEMEA) Medya ve İletişim Planlama Müdür Yardımcısı, Prima & Duracell Marka Müdür Yardımcısı, P&G Medya ve Dijital Pazarlama Grup Müdürü görevlerinde yer aldı. 2015 yılında Modanisa.com’a CMO olarak katılan Talipoğlu, pazarlama strateji ve planlarının geliştirilmesine liderlik etti. 2018 yılında Vodafone Dijital Strateji ve İletişim Kıdemli Müdürü olarak grubun hem çatı marka hem de Red, Free Zone, Vodafone Park (BJK) alt markalarının dijital iletişim ve içerik stratejilerini yürüttü. Sonrasında kariyer hayatına SUWEN Pazarlama ve E-ticaret Direktörü, İcra Kurulu Üyesi olarak devam etti.  2021 yılında D&R ve idefix E-ticaret ve Dijital Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayarak bu markaların e-ticaret kanalını, marka ve dijital pazarlamasını yönetti. Talipoğlu, son olarak McKinsey & Company Türkiye'de e-ticaret ile yurt dışı pazarlarda büyüme, pazarlama ve dijital pazarlama alanlarında danışman olarak çalıştı.

FMCG, e-ticaret, perakende ve danışmanlık sektörlerinde deneyim sahibi olan Talipoğlu, stratejik ve yenilikçi projelerle Hopi’nin büyümesine katkı sağlayacak. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir