Hopi baştan aşağıya yenilendi

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı her yıl katlanarak artan mobil sadakat uygulaması Hopi, teknoloji çözümleriyle yüzlerce markayı yıl sonuna kadar 18 milyonu aşan kullanıcıyla buluşturmayı hedefliyor.

2015’te bir sadakat uygulaması olarak hayatımıza giren ve geçen 8 yılda 15.8 milyon kullanıcıya ulaşan Hopi, bir süre önce açıkladığı finansal teknolojiler alanındaki yatırımlarının ardından bu kez de perakendede "icat çıkarma" vizyonuyla baştan aşağı yenilendi.

Hayata geçirdikleri yatırım ve yenliklerle Hopi’yi sektörünün ilk ve tek "Müşteri Teknolojileri" şirketi olarak tanımlayan Hopi CEO’su Yalın Özcan, “Kullanıcılarımıza sunduğumuz deneyim ve yeni ürünler ile Hopi’yi yeniledik. Perakende sektöründe daha önce yapılmamış uygulamalara imza atıyoruz. Amacımız bu yeni dönemde tüketicilere de markalara da ‘Önce Bi Hopi’ mesajını vermek” diye vurguladı. Hopi’nin bu yeni döneme dair iddialı hedefleri olduğunu da paylaşan Özcan, “2024’e 18 milyon Hopili ile girmeyi planlıyoruz. Aktif müşteri sayısında ise başlangıç hedefimiz 7 milyonun üzerinde. Veri analizi ve hiper kişiselleştirme uygulamaları ile her bir Hopiliye özel, kolay ve avantajlarla dolu bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

Yeni Pazarlama ve CRM'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gül Sağır Aydın ise dijital dünyada Hopi’nin çıkış noktasının Boyner grubun yıllar önce sektöre kazandırdığı dünyanın ilk taksit kartı olduğunu hatırlatan Aydın, “Boyner grup şirketleri bugüne kadar, tüketicilerin değişen beklentilerini anlayarak iş dünyasına yepyeni bakış açıları getirdi. Bu vizyon ile şimdi aynı DNA’dan gelen Hopi de kullanıcılarının deneyimlerini uçtan uca adreslediği bir modelde, alışverişlerini demokratikleştirmeyi, özgürleştirmeyi ve ihtiyaç duyduğu ürünlere erişilebilirliğini artırmayı hedefliyor. Aynı zamanda kullanıcılarımız için hayatın her anında önce bi Hopi dedikleri güvenilir bir marka, birlikte çalıştığımız markalar için ise en vazgeçilmez iş ortağı olmak için çalışıyoruz” diye vurguladı.

Kullanıcı dostu, sade ve modern bir ara yüze sahip olan Hopi’nin logosunun da yenilendiğini ifade eden Aydın, “İlk logo tasarımımızda Hopi dünyasını dört farklı renkle temsil ediyorduk. Ancak gelişen teknolojiler ve genişleyen yeteneklerimizle birlikte yeni logomuzda renkli dairelerimizi tamamen özgür bıraktık ve bir degrade görüntü oluşturduk. Yani tüm çözüm ve hizmetlerimizin arasındaki engelleri kaldırarak bir aradalığın harmonisini yarattık. Farklı markalarla sık sık bir araya geldiğimizi de göz önünde bulundurarak hayatın tüm renklerini taşıyan yeni logomuzun da hepsiyle uyumlu olması önemliydi” dedi ve şöyle devam etti: “Yeni Hopi dünyasının yeni logosu ise YW İstanbul Ajansı ve pazarlama ekibimizin yoğun iş birliği sonucu ortaya çıktı. Hayatın içindeki Hopi’yi, hayatın renkleriyle logomuza yansıttık. Böylece hem sevilen renkli Hopi dünyasını muhafaza ettik hem de yenilenen Hopi için sade bir duruş yakaladık. Minimal, yeni nesil, rengarenk, sürprizlerle dolu ve heyecan verici bir buluşma.”

Rakamlarla Hopi: 

  • Hopi şu anda 15.8 milyon kullanıcıya sahip bir alışveriş uygulaması.
  • 2022 yılında Hopi dünyasına 3 milyon yeni kullanıcı katıldı. 2023’ün ilk 6 ayında ise buna 1 milyon kullanıcı daha eklendi. 
  • 2024 yılına Hopi, 18 milyon kullanıcı ile girmeyi planlıyor. 
  • Hopi’nin bugün aktif müşteri sayısı ise yaklaşık 5.5 milyon. Yıl sonuna kadar bunun yüzde 30-40 seviyesinde artması bekleniyor. 
  • Hopi’yi her gün 200K üzerinde tekil müşteri ziyaret ediyor ve ortalama 70K civarında işlem yapılıyor. Bunun da 2023 sonunda yüzde 30 seviyesinde artması bekleniyor. 
  • Hopi dünyasında kampanya ve satış platformu tarafında 300, alışveriş tarafında 300 ve reklam teknolojileri tarafında 200 olmak üzere toplam 800 marka yer alıyor. 
  • Kurulduğu günden bu yana Hopi kullanıcılarının harcadığı paracık miktarı 1,2 Milyar TL’yi buldu.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir