Hepsiburada Black Friday 2018 Sonuçlarını Açıkladı

geçen sene sizlerle Hepsiburada'nın Black Friday istatistiklerini paylaşmıştık. Türkiye’nin 81 ilinden 523 bin sipariş alan Hepsiburada, Black Friday günü 2 milyon adet ürün satmış, 11 milyon ziyaretçi tarafından toplam 20 milyon kez ziyaret edilmişti. Hepsiburada platformunda, Efsane Cuma günü işlem yapılmayan tek bir saniye olmamış, Hepsiburada’nın, Efsane Cuma kapsamında sipariş sayısı 520 bin olmuştu.

E-ticaret platformu Hepsiburada, Black Friday kapsamında bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Efsane Cuma” kampanyasında satışların geçen yıla göre yüzde 60 arttığını açıkladı.

15 bin iş ortağıyla birlikte 410 milyon TL değerinde ticaret hacmi gerçekleştirildiğini duyuran şirketten yapılan açıklamada, gerçekleştirilen bu hacimle devlete 57 milyon TL tutarında KDV katkısı sağlandığı belirtildi.

30 Milyon Ziyaret Çekti

Şirketin paylaştığı sonuçlara göre Efsane Cuma kampanyası kapsamında Hepsiburada, 30 milyon ziyarete ev sahipliği yaptı.

Alışverişlerin yüzde 60’dan fazlası Anadolu’dan gerçekleşirken; İstanbul, Ankara ve İzmir, Bursa, Kocaeli’nin ardından en çok alışveriş yapılan 12 il Gaziantep, Antalya, Konya, Adana Mersin, Muğla, Hatay, Tekirdağ, Balıkesir, Manisa, Eskişehir, Diyarbakır oldu.

Türkiye’nin ardından kampanya kapsamında alışverişlerinin en çok yapıldığı ülkeler sırasıyla Azerbaycan, Kıbrıs, Almanya, İngiltere, ABD, Ukrayna ve Rusya olarak gerçekleşti.

%85'i Mobilden Geldi

Yapılan ziyaretlerin yüzde 85’i mobilden gerçekleşti. bu sene alışverişin en çok yapıldığı saat 22 Kasım Perşembe günü gece 23.00 olarak gerçekleşti.

Elektronik ve elektrikli ürünler dışında en fazla tercih edilen ürünler; sinema bileti, bakım kremleri, kitap, temizlik malzemeleri, bebek pedi ve bezleri, çay, online eğitim paketi, tuvalet kağıdı, kedi kumu, motor yağı, diş macunu, parfüm, kol saatleri, giyim ürünleri, kış lastiği oldu.

Elektronik ve elektrikli ürünlerde ise; USB bellek, ütü, şarjlı diş fırçası, oyun konsolu, dizüstü bilgisayar,  akıllı saat/bileklik, cep telefonu, kahve makinesi, elektrikli şofben, elektrikli süpürge, tost makinesi, kulaklık ve uydu alıcı en çok talep gören ürünler oldu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir