Hellmann's rakiplerinin şişelerinden oluşan mayonez kavaozu üretti

Hellmann's, rakiplerinin mayonez kavanozlarını kullanarak yaptığı kolaj çalışmasında "Taklitler asıllarını yaşatır" mesajını veriyor.

Hellmann's yeni kavanoz tasarımıyla çok sayıda rakibinin tasarımlarını bir araya getirdi. Tasarımda kullanılan mayonez kavanozu şekil olarak Frankenstein canavarından ilham alarak oluşturuldu. 

Kanadalı marka, Kanada Günü'nde Hellmann's mavi kapağı ve sarı etiketini, "1913'ten beri gururla taklit ediliyor." ifadesini kullanan bir kolaj çalışmasıyla dikkat çekiyor. Ogilvy Kanada tarafından hazırlanan kampanyanın tamamı, "Taklit, en içten iltifattır." sözünü gayet güzel bir şekilde kullanıyor. Hellmann's bu çarpıcı tasarımını Toronto'nun Yonge-Dundas Meydanı gibi yoğun trafiğe sahip alanlarda reklam panolarında sergiledi.

Ogilvy Kanada'nın baş kreatif sorumlusu Francesco Grandi bu çalışmayla ilgili "Taklitçiler. Sahtekârlar. İlk bakışta gözlerinizi kandırabilirler, ancak tat tomurcuklarınızı asla kandıramazlar. Basitçe söylemek gerekirse, benzerleri birbirine benzemez. Yeni bir strateji olarak, dünyanın en sevilen markalarından birinin üstünlüğüne ve ikonikliğine odaklanacağız. Orada bin bir mayonez olabilir, ancak gerçekte yalnızca bir tane var." dedi 

Kolaj çalışması Hellmann's'ın kendine güvenen ve özgün duruşunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Bununla birlikte kampanya Hellmann's'ın yeni kavanoz tasarımı, markanın mizahi ve yaratıcı yaklaşımını da vurguluyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir