Hellmann's'ın pazarlama stratejisini bozan karar

Manchester City’nin yıldızı Jack Grealish'in İngiltere kadrosuna dahil edilmemesi Hellmann's Euro 2024 kampanyasını zor duruma düşürdü.

Spor pazarlaması söz konusu olduğunda, oyun stratejisi en az oyun kadar önemlidir. Ancak oyun planı beklendiği gibi gitmezse ne olur? Hellmann’s'in başına tam da bu geldi. Hellmann’s, Euro 2024’ün ‘Resmi BBQ Ortağı’ olarak Jack Grealish'in İngiltere kadrosuna alınmamasıyla büyük bir sürpriz yaşadı.

Euro 2024 için hazırladıkları pazarlama stratejisinin merkezine Manchester City’nin yıldızı Jack Grealish'i koyan Hellmann’s, markanın yüzü olduğu kampanyada sosyal medya paylaşımlarından video reklamlarına kadar çeşitli tanıtım kampanyaları hazırlamıştı. ‘Up Your Game’ (Oyununu Yükselt) sloganıyla Grealish’i Hellmann’s ürünleriyle birlikte tanıtan kampanya da oldukça dikkat çekiyordu.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hellmann’s UK (@hellmannsuk)'in paylaştığı bir gönderi

Ancak, İngiltere Teknik Direktörü Gareth Southgate'in Grealish'i Euro 2024 için belirlediği 26 kişilik kadroya almaması Hellmann’s’i zor bir durumda bıraktı. Grealish’in turnuvaya katılımına dayanan bu pazarlama stratejisi, beklenmedik bir şekilde boşa çıktı.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hellmann’s UK (@hellmannsuk)'in paylaştığı bir gönderi

Grealish'in kadroya alınmaması, Hellmann's kampanyası etrafında büyük bir tartışma başlattı. Hayranlar, kampanya hakkında paylaşımda bulunup yorum yaparken, Hellmann's’in Euro 2024 pazarlama stratejisini nasıl uyarlayacağı akıllarda soru işareti bıraksa da aslında cevabı en çok merak edilen soru, "Hellmann's, bu beklenmedik durumu bir fırsata dönüştürüp kampanyayı kurtarabilecek mi?" sorusu oldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir