Heinz, sahte Heinz şişeleriyle mücadele etmeye başladı

Heinz, müşterilerin şişedeki ketçabın gerçekten Heinz olup olmadığını anlamalarını nasıl sağladı?

Heinz sıkça yaşadığı soruna yaratıcı bir çözüm getirdi. Bazı restoranlar Heinz'da stokları bittiğinde boş şişeleri taklit ketçapla dolduruyordu. Heinz bu sorunla başa çıkmak için yaratıcı ajans VML'e başvurdu. Sahtekarlara seslenmek için VML, müşterilerin kendilerine orijinal Heinz Ketçap servis edilip edilmediğini kontrol edebilmeleri için akıllı bir çözüm buldu. VML Pantone Red'in kesin tonunun Heinz olduğu şüphe götürmez bir şekilde belirlenerek bunu etikete ekledi ve doğrulama için bir Instagram filtresi başlattı.

VML Türkiye Kreatif Direktörü Onur Kutluer "Amacımız, bu sözde ketçap dolandırıcılığına bir son vermek ve müşterilerin kendilerine gerçek Heinz mı yoksa sahte ketçap mı servis edildiğini anlamalarına yardımcı olacak yenilikçi bir çözüm yaratmaktı." dedi.

Mart 2023 yılında başlatılan kampanyadaki gelişmelerse kampanyanın oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. VML ajansına göre tüketicilerin yüzde 97'si gerçek Heinz ketçapını taklitlerinden ayırt edebildi, bu da Heinz olmayan ketçap dolumlarında yüzde 73'lük bir azalmaya ve sokak yemeği restoranlarında Heinz ketçap kullanımında yüzde 24'lük bir artışa yol açtı. Bununla birlikte kampanya, 2023'te AdAge'in "Şu Anda Bilmeniz Gereken En İyi 5 Kampanya" arasında gösterildi.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pazarlamasyon (@pazarlamasyoncom)'in paylaştığı bir gönderi

 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir