Heinz'dan 0,57 saniyelik reklam filmi

Heinz, NASCAR hayranlarının hız tutkusundan esinlenerek 0,57 saniyelik bir reklam filmi hazırladı.

Heinz, NASCAR Cup Serisi Pennzoil 400 yarışı için hayranlarının hız tutkusundan esinlenerek 0,57 saniyelik reklam filmi hazırladı.

Başlar başlamaz biten reklam filminde, hamburgerin üzerine ketçap döküldüğü fark edilse de verilmek istenilen mesaj, reklam filmi yavaşlatılarak izlenildiği zaman ortaya çıkıyor. Film yavaş bir şekilde oynatıldığı zaman ekranda gizli bir kod ortaya çıkıyor. Bu kodu yakalayan izleyiciler ise 5 dolar değerinde DoorDash kuponuna sahip oluyor.

Reklam filminin hızını ayarlayarak izlemek isteyenle bu adresten ulaşabilirler.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Heinz (@heinz)'in paylaştığı bir gönderi

The Drum'da yer alan habere göre bu reklam filmi televizyon tarihindeki en kısa reklam değil. En kısa reklam filmi rekoru, 2009'da yarım saniyelik bir filmle Seattle merkezli restoran Ivar'a ait.

Heinz Kıdemli Marka Müdürü Jacqueline Chao reklam filmi ile ilgili olarak, "Yavaşlığın kıymetini bilen bir marka varsa o da Heinz’dır. Yeni reklamımızda, yavaş dökülen ketçabımız da dahil olmak üzere işleri ağırdan almanın kıymetini bilenleri ödüllendirmekten heyecan duyuyoruz” yorumunda bulundu.

Reklam filminin yaratıcı ajansı olan Rethink'in CCO’su ve Ortağı Mike Dubrick ise, "Heinz 100 yılı aşkın süredir yavaşlığıyla biliniyor. Öyleyse böyle bir şeyi kim daha iyi yapabilir? İşin zor kısmı, 0,57 saniyelik bir reklamı nasıl yayınlayacağımızı bulmaktı. Yayıncılıkta yeni bir çığır açmak ve bunu hayata geçirmek için medya partnerlerimizle birlikte çalışmak harikaydı" şeklinde bir açıklamada bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir