Heineken, Metaverse'te piyasaya sürdüğü sanal birasını tanıttı

Heineken, sanal gerçeklik platformu olan Decentraland'de piyasaya sürdüğü sanal birası Heineken Silver'ın tanıtımını mizahi açıklamalarla süsledi.

Birçok ünlü marka sanal gerçeklik platformları üzerinden kendi ürünlerini lanse ediyor hatta satışını gerçekleştiriyor. Bu ürünlerin tanıtımında ise markalar, ürünlerinin ne kadar yenilikçi olduğundan ve yaptıkları şeyin potansiyelinin ne kadar yüksek olduğundan bahsediyorlar. 

Heineken ise geçtiğimiz perşembe, sanal gerçeklik platformu olan Decentraland'de piyasaya sürdüğü sanal birası Heineken Silver hakkında yaptığı "Sanal biramız yalnızca en taze piksellerden yapılıyor: malt yok, şerbetçiotu yok, maya yok, su yok ve ayrıca bira yok. Sonuç mu? Hiç kimsenin zevk alamayacağı bir teknoloji ve meta kaplamaya sahip alışılmadık ve erişilemeyen bir premium bira." açıklamasıyla, duymaya alışık olduğumuz ifadelerin dışına çıktı. “Süper hızlı megabaytlarla ve en iyi güvenlik duvarları aracılığıyla filtrelenmiş” şeklindeki mizahi ifadelerle şirket, müşteriye sanal olarak satılan ürünlere farklı bir bakış açısı getirdi.heineken-decentraland-de-piyasaya-surdugu-sanal-birasini-tanitti

Heineken Marka Global Başkanı Bram Westenbrink, gerçek dünyadaki serinletici bir Heineken biranın tadının yerini hiçbir şeyin tutamayacağını belirterek fiziksel dünyanın zevklerini Metaverse'e taşıyan markalara ironik bir yaklaşım sergiledi.

Decentraland'deki kullanıcıların yaşayacağı deneyimi artırmak için şirket, Heineken Silver'ın sanal evinin parçalarını tasarlamada, kendi kendini yetiştirmiş İspanyol sokak sanatçısı J. Demsky ile çalıştı. Eğer, Heineken’in Decentraland’daki sanal bira fabrikasını ziyaret ederseniz, bu müthiş birayı tatma fırsatını ve Demsky'nin tasarımı olan sanal evde tur atma şansını yakalayabilirsiniz. 

Kariyer
Arzum 55’inci yaşını 55 ayrı tasarımla kutladı

Arzum, 55’inci yılını 55 farklı tasarımcıyla gerçekleştirdiği sergi ile kutladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir