Heineken, İçki Tercihlerine Göre Cinsiyet Ayrımcılığını Eleştiriyor

Biranın ve pek çok ağır alkolün erkek içkisi olduğu, dünyanın çoğu yerinde mevcut olan ayrımcı bir yaklaşım. Heineken biranın erkeksi, renkli kokteyllerin de kadınsı olduğuna dair genel algıyı yıkabilecek güzel bir reklam filmi yayınladı. Filmde "Ne sipariş ettiyseniz onu içmenin şerefine" diyerek içki zevkinin cinsiyetle bir alakası olmadığına vurgu yapıyor.

Heineken'in reklam filminde, parti veya bar ortamlarında alımlı ve güzel kadınların bira sipariş edebileceklerini düşünemeyen servis elemanlarının ellerindeki siparişleri kadınlara kokteyl erkeklere bira olacak şekilde servis ettiklerini görüyoruz. Kadınlar reklam filminde yapılan bu yanlışları kendileri düzeltiyor ve kokteyllerini de sahiplerine ulaştırıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=dD6r53DWxwk&feature=emb_logo

Kadınların bira tercih etmiyor olmalarının yanı sıra erkeklerin kokteyl içmeyeceklerine ve benzeri cinsiyet ayrımcılığına yönelik ön yargıları yıkmak isteyen kampanya fikri Publicis Italy tarafından oluşturuldu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir