Hayvan hakları protestosunda Kral Charles başrolde

Kral Charles'ın portresi hayvan hakları protestosunda değiştirildi

İngiliz sanatçı Jonathan Yeo'nun eseri olan portre, geçen ay tanıtılmıştı ve o günden beri Londra’daki Philip Mould Galerisi'nde sergileniyordu. Kral Charles'ın omzuna konan bir kelebek ile ateşli kırmızı bir arka planın önünde tasvir edilen sanat eseri, farklı eleştrilerin de hedefi olmuştu.

Ancak, Animal Rising grubuna dahil olduğu bilinen iki aktivistin hızla tabloya yaklaşıp Kral’ın yüzünün üzerine Wallace’ın görüntüsünü yapıştırmasıyla tablo bozuldu. 

Görüntüye eşlik eden konuşma balonunda ise şu sözler yer alıyor: "Peynir yok Gromit, RSPCA çiftliklerindeki tüm bu zulme bak!" Aktivistlerin mesajı, Kraliyet Hayvanları Koruma Derneği (RSPCA) tarafından sertifikalandırılmış çiftliklerdeki iddia edilen hayvan zulmüne atıfta bulunuyor.

Bu iddialar ışığında, Animal Rising, Kral Charles'tan, hayvan refahı standartlarını korumak amacıyla oluşturulan Assured Scheme programını durdurana kadar, derneğe olan desteğini geri çekmesini talep ediyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir