Hayatınızın Oyununa Hazır mısınız?

Üniversite sınav sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak ve yaklaşık 1 milyon öğrenci yoğun bir üniversite tercih dönemi geçirecek. Bazı öğrenciler hayal ettikleri ve hedefledikleri okulları seçerken, bazı öğrenciler ise sistem kendilerini nereye gönderirse oraya gitmek zorunda kalacak. Tabiî ki böyle bir koşulda, tüm üniversitelerin başarılı ve ne istediğini bilen öğrenciler tarafından tercih edilmek istemesi çok doğal.

Özellikle özel üniversitelerin sayısının son yıllarda iyiden iyiye artması, eğitim sektöründe rekabetin gittikçe kızışmasına sebep oldu. Tüm özel üniversiteler başarılı öğrencilere %100 lere varan indirimler sağlıyorlar. Ancak son yıllarda bu da yeterli gelmiyor. Başarılı öğrenciler tarafından ilk tercih edilen üniversiteler arasında olmak isteyen özel üniversiteler de artık hedef kitleleri olan genç öğrencilere onların dilinden seslenmek zorunda kalıyor. Burada da devreye pazarlama ve reklam giriyor.

İşte o üniversitelerden biri olan Özyeğin Üniversitesi'nin yeni Facebook uygulaması: “Hayatının Oyunu”

Oyuna kayıt olan kişiler çeşitli sorular doğrultusunda üniversite yılları esnasında ve sonrasında kariyerlerini planlıyorlar. Hangi bölümde öğrenim görmek istediklerinden, derslere ve sosyal yaşama ne kadar vakit ayıracaklarına, stajlarını nasıl bir yerde yapacaklarına, okulda hangi kulübe girmek istediklerine varana dek çeşitli sorular soruluyor. Ayrıca kullanıcıların jüriyi etkilemek için açık uçlu olan 2 soruyu da yanıtlaması gerekiyor. Ancak bu soruları yanıtlamak için yalnızca 140 karakter hakkınız ve 2 dakika süreniz var.

Oyun Facebook zaman tüneli arayüzünde ilerliyor ve okul hayatınız boyunca verdiğiniz kararlara göre çeşitli etkinlikler çıkıyor. Ayrıca oyun okul bittiğinde de sonlanmıyor. Okul bittikten sonra yaptığınız işe varana dek kariyeriniz adım adım gösteriliyor. Örneğin işletme bölümünü seçerseniz okuldan sonra bir bankada işe başlayabilir, daha sonra iş yaşamınıza Amerika Wall Street’de devam edebilir, sonrasında ise kendi işinizi kurabilirsiniz. Oyunun gözden kaçabilecek fakat en gülünç noktası ise oyuncunun evlenmesiyle son bulması. 

41? 29! tarafından hazırlanan oyun birçok advergame ödülü almaya şimdiden aday...

Kariyer
Hugo Boss'dan NFT koleksiyonu

Almanya merkezli ünlü moda markası Hugo Boss'un genç giyim markası Hugo, yeni NFT koleksiyonunu duyurdu.

Bunlar İlginizi Çekebilir