Hava Yolu Şirketleri de Abonelik Modelini Benimsiyor

  • Uygun fiyatlı uçak biletleri sunmasıyla bilinen İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair, sık sık uçan yolcuları için yıllık abonelik hizmetini duyurdu.
  • Yıllık ücreti 199 euro olan bu abonelik hizmetine dahil olan yolcular, en düşük fiyatlı biletleri rezerve edebilecek ve tahsis edilmiş standart koltuk, hızlı hava limanı erişimi (mevcutsa), öncelikli uçağa binme ve maksimum 10 kg ağırlığında bagaj hakkı elde edecekler.
  • Independent'ın yaptığı hesaba göre, 199 euro'luk bu yıllık ücret, yedi uçuş sonrasında kendini amorti ediyor ve yolcu, daha sonraki uçuşları bir nevi bedavaya getirmiş oluyor.
  • İlgili Yazı: Ryanair, Türkiye'ye Uçuş Başlattı

Abonelik modeli; uzun vadede daha fazla ve düzenli bir gelir sağlaması, müşteri sadakati oluşturması ve müşteriyi elde tutmayı kolaylaştırması gibi avantajlarından ötürü markalara son derece cazip geliyor. Zaten bu nedenle son dönemde farklı farklı sektörlerden birçok marka, kendi abonelik servislerini kullanıcıların beğenisine sundu.

https://pazarlamasyon.com/volvodan-taahhutlu-telefon-alir-gibi-arac-alinabilecek/

Abonelik sistemi, özellikle otomotiv şirketleri tarafından benimsenmiş durumda. Bu kapsamda Çinli otomotiv şirketi Geely'nin bünyesinde bulunan İsveçli otomotiv markası Volvo, 2017 yılının sonunda insanların aylık sabit bir ücret ödeyerek araba sahibi olmalarına imkan tanıyan abonelik hizmetini kullanıma sunmuştu. Alman otomobil üreticisi BMW de geçen yıl belirli bir ücret karşılığında müşterilerine BMW filosuna erişim imkanı sağlayan abonelik hizmetini ABD’nin Nashville şehrinde test etmeye başlamıştı.

https://pazarlamasyon.com/bmw-abonelik-sistemiyle-arac-sahibi-olmayi-saglayan-hizmetini-duyurdu/

Abonelik modelini benimseyen şirketler arasına İrlanda merkezli hava yolu şirketi Ryanair de katılıyor. Birleşik Krallık merkezli Independent gazetesinin paylaştığı habere göre, uygun fiyatlı uçak biletleri sunmasıyla bilinen Ryanair, sık sık uçak kullanan kişilere yıllık abonelikler satmaya başlayacak. Bu abonelik hizmetine dahil olan yolcular, en düşük fiyatlı biletleri rezerve edebilecekler ve bunun yanı sıra tahsis edilmiş standart koltuk, hızlı hava limanı erişimi (mevcutsa), öncelikli uçağa binme ve maksimum 10 kg ağırlığında bagaj hakkı elde edecekler.

https://pazarlamasyon.com/british-airwaysden-tartismali-sistem-daha-cok-para-veren-ucaga-once-binecek/

Hava yolu şirketinin yeni abonelik hizmetinin yıllık ücreti 199 euro. Independent'ın yaptığı hesaba göre, 199 euro'luk bu yıllık ücret, yedi uçuş sonrasında kendini amorti ediyor ve yolcu, daha sonraki uçuşları bir nevi bedavaya getirmiş oluyor. Belirtilene göre, bu abonelik hizmeti, yaz sonuna kadar uygulamaya konulmayacak. Hava yolu şirketi, ilk yıl içerisinde bu abonelik hizmetine 100 bin yolcunun kaydolmasını hedefliyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir