Güneşe maruz kaldıkça ortaya çıkan afişler

Cilt kanseriyle mücadele derneği Melanoma UK, cilt kanseri riskine karşı güneşe maruz kaldıkça ortaya çıkan afişler tasarladı.

Birleşik Krallık, bu yıl beklenmeyen sıcak hava dalgaları sebebiyle en sıcak günlerini yaşıyor. Alışık olmadıkları durum sebebiyle birçok konuda sorun yaşayan Birleşik Krallık, artan cilt kanseri riskine karşı önlem almaya çalışıyor. 

Cilt kanseriyle mücadele derneği Melanoma UK tarafından yapılan araştırmaya göre bölgede yılda yaklaşık 16 bin kişide bu durum teşhis ediliyor ve bölgedeki en yaygın beşinci kanser türünün olduğu söyleniyor. Alınabilecek en önemli önlem ise yaz aylarında güneşe daha az maruz kalmak.

Bu mesajı iletmek için kuruluş, ultraviyole ışığının tehlikelerini öne çıkaran bir kampanya hazırladı.Yaratıcı ajans Leith tarafından hazırlanan kampanya için güneş ışınlarına maruz kaldıkça renk değiştiren özel UV kağıdıyla afiş tasarlandı. Afişlerde yer alan yazılar, güneşe maruz kaldıkça ortaya çıkıyor ve insanları sürekli UV maruziyetinin tehlikeleri konusunda uyarıyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diane Cannon (@melanoma_uk)'in paylaştığı bir gönderi

Leith Sağlık Kreatif Direktörü John McPartland kampanyayla iligli olarak, "Melanom riski hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Ancak, Melanom riskleri sadece sıcak hava dalgaları sırasında ortaya çıkmaz. Sadece UV'nin oluşturduğu tehlikeleri vurgulamakla kalmayıp, güneş kreminin onlara karşı sunabileceği korumayı da göstermek istedik" açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir