GSK Tüketici Sağlığı'nın yeni ismi "Haleon"

GSK Tüketici Sağlığı, 2022 yılı ortasında GSK İlaç bünyesinden ayrılma sürecini tamamlayarak bağımsız bir şirket olarak yoluna devam edecek.

GSK, Tüketici Sağlığı iş biriminin 2022 yılının ortalarında Haleon ismini alarak şirket bünyesinden ayrılacağını duyurdu.

Haleon ilhamını, eski İngilizce bir kelime olan ve “sağlık” anlamına gelen Hale ve “güç” kelimesiyle ilişkilendirilen Leon’un birleşiminden alıyor. Dünya çapında 100’den fazla pazarda konumlandırılacak şirketin yeni marka kimliği, çalışanlar, sağlık profesyonelleri ve tüketicilerden elde edilen içgörüler doğrultusunda oluşturuldu.  

Haleon, Sensodyne, Centrum, Otrivin ve Voltaren markalarından oluşan dünya standartlarında bir ürün portföyüne sahip olacak. Bu markalar, bireylerin ve toplumların sağlığını ve refahını iyileştirme hedefiyle dünya çapında milyonlarca sağlık profesyoneli, tüketici ve insana ulaşıyor. Sağlık ve kişisel bakıma karşı artan ilgi, yaşlanan dünya nüfusunun yükselen beklentisi ve tüketicilerin yeni ihtiyaçları, tüketici sağlığı sektöründe 150 milyar sterlinlik güçlü bir talep yaratıyor. Bu talep, Haleon’ın insan sağlığı üzerindeki olumlu etkisini artırma ve önümüzdeki yıllarda kategorilerini sürdürülebilir şekilde büyütme konusundaki kararlılığını destekliyor. 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GSK (@gsk)'in paylaştığı bir gönderi

Haleon CEO’su Brian McNamara, “Haleon’ı dünyaya tanıtmak yeni ve bağımsız bir şirket olma yolculuğumuzdaki ilk adım. İsmimizin temeli, insan sağlığı için her geçen gün daha iyiyi sunabilmek ve tüketici sağlığı alanında dünya lideri bir şirket olma amacımıza dayanıyor. Haleon markasını 2022 yılının ortasına kadar tüm pazara duyurmak istiyoruz ve bu noktada emin adımlarla ilerliyoruz. Şubat ayının sonunda gerçekleşecek Capital Markets Day organizasyonumuz kapsamında yatırımcıları ve analistleri bu konuyla ilgili daha fazla bilgilendirmek için sabırsızlanıyoruz” dedi. 

GSK CEO’su Emma Walmsley ise, “Haleon, bütünüyle insan sağlığına adanmış bu eşsiz yapıyı inşa edebilmek amacıyla birçok değerli insanın yıllarca süren sıkı çalışmasıyla hayata geçiyor. Güçlü büyüme beklentileriyle dünya genelinde insan sağlığı ve refahını iyileştirme konusunda önemli bir potansiyele sahip olan Haleon, bu bağımsızlık yolculuğuyla GSK hissedarları için de önemli bir değerin kilidini açacak” ifadelerini kullandı.  

Yeni isim, bugün GSK Tüketici Sağlığı çalışanlarına yönelik düzenlenen global bir etkinlikte duyuruldu. Dünyanın dört bir yanından çalışanlar, şirketin vizyonu ve büyüme hedeflerini hayata geçirmeyi amaçlayan yeni isim ve marka kimliğiyle etkileşim kurma fırsatı yakaladı.  

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir