GroupM Türkiye'ye yeni CEO

GroupM Türkiye'nin yeni CEO'su belli oldu.

WPP'nin medya yatırım grubu GroupM, Tolga Üner'i GroupM Türkiye'ye CEO’su olarak atadığını duyurdu. GoupM CEO'luğuna getirilen Üner, yedi yıldır yürüttüğü EssenceMediacom Türkiye CEO’luk görevine yeni bir isim atanana kadar bir süreliğine daha devam edecek. 

GroupM, EMEA ve İngiltere CEO'su Josh Krichefski, atama ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: "Tolga'nın EssenceMediacom'da gösterdiği performans ve etkinliği GroupM Türkiye'de de göstereceğine inanıyorum. Kendisi özellikle GroupM ve ajanslarımızı müşterilerimiz için en iyi sonuçlara hizmet edecek şekilde bir araya getirme konusunda oldukça yetenekli. Türkiye, GroupM için EMEA bölgesinde önemli bir pazar. Türkiye pazarı yüksek enflasyon, siyasi seçimler ve yıkıcı bir doğal afet gibi zorlu dönemlerden geçti, geçmeye de devam ediyor. 2023'ün başlarında GroupM genelinde liderlik değişikliklerinin yanı sıra, pazarda önemli ekonomik zorluklar da yaşandı. Tolga Üner’in GroupM ailesi içindeki deneyimi ile büyümeyi teşvik edecek çalışmalara imza atmaya ve performans avantajı sağlamaya devam edeceğine inanıyorum."

GroupM Türkiye CEO'su Tolga Üner, ataması ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi, “Yeni görevim için mutlu ve heyecanlıyım. Bugüne dek grubumuza katkı sağlamış tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben kollektif başarıya inanan bir iyimserim. Yetkinliklerimizi geliştirmeye ve iyi bir ekip çalışması ile müşterilerimiz için en iyi çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Günümüz koşullarına paralel olarak değişen istek ve ihtiyaçlar, gelişen teknolojiler ile şekillenen yeni reklamcılık çağında GroupM ve ajanslarımızın en doğru adres olduğuna inanıyorum.”

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir