Grill'd'den Fast Food Devlerini Hedef Alan Trump Odaklı Kampanya

Grill'd adlı fast food restoran zinciri, geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği cesur bir reklam kampanyasıyla ses getirdi. Fast food restoran zinciri, hazırladığı reklam afişinde ABD Başkanı Donald Trump’ın McDonald’s, KFC, Burger King ve Dominos gibi fast food markalarına olan bağımlılığına "Ne Yersen Osun" ifadesiyle dikkat çekti.

https://pazarlamasyon.com/burger-kingden-whopperin-dogalligini-vurgulayan-kampanya/

ABD seçimleri öncesinde, Grill'd'in "Trump'd" adını verdiği ve Donald Trump'ın KFC tavuğu yerken çekilmiş bir fotoğrafının yer aldığı reklam kampanyasının afişleri, geçtiğimiz hafta Melbourne ve Sidney şehirlerinde sergilendi ve 30 Ekim Cuma günü ise Herald Sun ve The Daily Telegraph gazetelerinde yayımlandı.

Söz konusu bu kampanya, Grill’d’in yapay renklendiriciler, tatlar ve koruyucular içermeyen ve en taze yerel ürünler kullanılarak hazırlanan yeni ve %100 doğal hamburger menüsünün tanıtılmasının hemen ardından hayata geçirildi. Grill’d'in kurucusu Simon Crowe, bu dikkat çekici kampanyayla ilgili olarak şunları ifade etti:

"En son kampanyamız sadece yaratıcı ve kışkırtıcı değil, aynı zamanda meydan okuyan marka kişiliğimizi ve geleneksel fast food endüstrisi ile zıt değerlerimizi temsil ediyor. Grill’d olarak kendimizi bütün gıda malzemelerine, taze hamburgerlere ve daha sağlıklı yaşam tarzlarını savunmaya adadık.

Yaklaşan ABD seçimleri bize, hem dikkat çekecek hem de fast food endüstrisinin geri kalanıyla temel farklılıklarımızı basit ve eğlenceli bir şekilde vurgulayacak özgün bir kampanya oluşturmamız için uygun bir fırsat sundu. Biz fast food'a alternatif değiliz, çözümüz."

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir