Google'ın Yapay Zeka Robotları Daha İnsansı Konuşabilecek

2014 yılında bünyesine kattığı DeepMind isimli İngiliz yapay zeka şirketi ile çalışmalarına hız kesmeden devam eden Google yapay zeka konusunda öncü olan şirketler arasında.

Facebook'un geçtiğimiz günlerde yapay zeka robotlarının insan mimiklerini taklit etmesini sağlayacak yazılımın ardından Google da yapay zekanın insanın ses tonuna çok daha yakın şekilde konuşmalarını sağlayacakları bir uygulamayı hayata geçirdiğini duyurdu.

Yapay zekanın robotik sesini insan sesine daha yakın bir tonda konuşabilmesi için Google DeepMind'ı yapay sesler üretmek üzere kurulan WaveNet nöral ağına entegre etti. Bu entegrasyonla beraber DeepMind Google servislerinin kullandığı yapay zeka seslerini daha insansı bir hale getirecek. Bu çalışma şimdilik İngilizce ve Japonca üzerine odaklanmış durumda. Google bu diller üzerinden mükemmelliği yakaladıktan sonra diğer diller içinde çalışmalara başlayacak.

Yapay zeka etkisini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Yapay zekanın insan varlığından üstün olup olamayacağına dair yayımladığımız yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir