Google yeni yapay zekâ uygulaması Gemini'yi duyurdu

Google tarafından geliştirilen yapay zekâ uygulaması Gemini kullanıma sunuldu. Gemini, özel bir logoya da sahip.

Google, yapay zekâ asistanını Gemini adıyla kullanıcılara sundu. Başlangıçta OpenAI'nin ChatGPT'sine rakip olmak üzere geliştirilen Gemini, Google'ın tüm AI modellerinin birleşiminden oluşuyor.  Gemini Web'de şu an 40 dilde mevcut. 

İndirilmeye hazır olan Gemini uygulamasının lansmanı yapıldı. Gemini'nin akıl yürütme, talimatları takip etme, kodlama ve yaratıcı işbirliği konularında çok daha yetenekli olduğu iddia ediliyor. Bu yeni uygulama öğrenme tarzınıza göre uyarlanmış kişisel bir öğretmen olabiliyor ya da bir içerik stratejisi planlamanıza veya bir iş planı oluşturmanıza yardımcı olacak yaratıcı bir ortak olarak size yardım edebiliyor.

Gemini duyuru videosundaki klasik 'G' logosuna incelikli bir güncelleme eklendi.Gemini amblemi klasik Google ana renklerinin harmanlanmasıyla oluşuyor. Şu an parlak halde bulunan logonun kalıcı olup olmadığı veya sadece teaser için mi yapıldığı belli değil.

Şu an geliştirilme açamasında olan Gemini uygulaması çeşitli ülkelerde farklı özelliklerle test ediliyor. Denemesi yapılan özlliklerden biri Google Asistan'ın yerini alması planlanan yeni sohbet robotu. 

Google, gelişmiş yapay zekâ özellikleri için Gemini Ultra 1.0'ı geliştirdi

Gelişmiş yapay zekâ özelliklerini kullanmayı tercih edenler içinse Google, GoogleOne adıyla Gemini Ultra 1.0'ı geliştirdi. Uygulamanın premium seçeneğinin aylık aboneliği 19,99 dolar. Şirket premium seçeneği için “yalnızca daha uzun, daha ayrıntılı görüşmeler yapmanıza olanak sağlamakla kalmıyor; ayrıca önceki istemlerinizin içeriğini daha iyi anlıyor" diyor.

En büyük model olan Ultra 1.0, bilgiyi ve problem çözme yeteneklerini test etmek için matematik, fizik, tarih, hukuk, tıp ve etik de dahil olmak üzere 57 konunun bir kombinasyonunu kullanan MMLU (büyük çoklu görev dil anlayışı) konusunda insan uzmanlarından daha iyi performans gösteren ilk model. Bu premium plan, genişletilmiş depolama alanı ve özel ürün özellikleri sunan Google One hizmetini de içinde barındırıyor. 

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir