Google'dan 3 yeni yapay zekâ özelliği: Artık sekmeler arasında kaybolmayacaksınız

Google, yapay zekâ destekli üç yeni özelliğini duyurdu. Yeni özellikler arasında, sekme düzenleyici, yazı yazma yardımcısı ve kişiselleştirilmiş yapay zeka temaları bulunuyor.

Her geçen gün hayatımıza daha da yerleşen yapay zekâ Google'da da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Google Chrome'un bazı yeni yapay zekâ özellikleri mevcut. Şu an için ABD'de Mac ve Windows bilgisayar kullanıcıları için mevcut olan özellikler, tarayıcı ayarlarının 'Deneysel Yapay Zeka' bölümünde gizli.

Sekme Düzenleyici 

Birden fazla sekmeyle çalışmanın yarattığı karmaşayı ortadan kaldırmaya çalışan bu özellik sağ tıklamayla etkinleşiyor. Benzer olanları otomatik olarak gruplandırarak sekmelerinizi düzenli ve odak noktanızı doğru yerde tutuyor. 

Yazı Yazma Yardımcısı

ChatGPT, Bard ve Microsoft Copilot gibi AI metin oluşturucularının saflarına katılan Chrome'un, üretim hattında yeni bir özelliği var: 'Yazma Yardımcısı'. Forum gönderilerinden incelemelere kadar doğrudan tarayıcıda içerik taslağı hazırlamaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar tarayıcıdaki yazma yardımcısını bir metin kutusuna sağ tıklayıp "yazmama yardım et"i seçerek etkinleştirebilirler.

Kişiselleştirilmiş Yapay Zeka Temaları

Chrome ayrıca yapay zekayı kullanarak temaları kişiselleştirmenin bir yolunu da sunuyor. Android 14 ve Pixel cihazlardaki AI duvar kağıdı deneyimini yansıtan "Yapay Zeka ile Oluştur", kullanıcıların ruh hali veya stil gibi çeşitli kriterlere göre temalar tasarlamasına olanak tanıyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir