Google: "Yazıları bold yapmak SEO'ya yardımcı oluyor"

Google, geçtiğimiz günlerde metin içerisinde yer alan 'bold' yazı stillerinin bot ve kullanıcılar tarafından daha anlaşılır olduğunu söyledi.

Bu sayede, web sayfasının SEO'sunu daha iyi hale getirebilmek ve içeriği Google'ın anlamasını kolaylaştırmak daha mümkün oluyor. Google çalışanı John Mueller, içerikteki önemli metni bold yazmanın, Google'ın içeriği daha iyi anlamasına olanak tanıdığını ve bu sayede sitenin SEO'suna yardımcı olduğunu söyledi.

Mueller, Google'ın genellikle neyin önemli olduğunu kendi kendine çözebildiğini ancak bold metinlerin, verilmek istenen mesajı net bir hale getirdiği belirtti. Mueller"Yani genellikle bir web sayfasındaki içeriğin ne hakkında olduğunu anlamaya çalışırız ve burada gerçekte neyin vurgulandığını anlamaya çalışmak için farklı şeylere bakarız ve buna bir sayfadaki başlıklar gibi şeyler dahildir.

Ancak, sayfadaki metinde gerçekte kalın yazılan veya vurgulanan şeyleri de içerir. Yani bir dereceye kadar bu ekstra değere sahip, çünkü aslında bu sayfanın veya bu paragrafın buradaki konuyla ilgili olduğunu düşündüğünüzün açık bir işareti. Genellikle bu, sayfanın ne hakkında olduğunu düşündüğümüzle aynı amacı taşır, bu yüzden çok fazla değişmez." açıklamasında bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir