Google ve Facebook, Evden Çalışma Planlarını 2021'e Kadar Uzattı

Geçtiğimiz hafta sizlere Microsoft'un, çalışanlarına ekim ayına kadar evden çalışma imkanı tanıdığından bahsetmiştik. Şimdi de Google ve Facebook cephesinden benzer bir haber geldi. Ancak görünen o ki, bu iki şirket, Microsoft'a kıyasla işi daha sıkı tutuyor.

Gadgets 360'ın haberine göre, Google ve Facebook çoğu çalışanına yılın geri kalanında evden çalışmaya devam etmelerini söyledi. Google'ın geçtiğimiz cuma günü onayladığı bilgiye göre, CEO Sundar Pichai, çalışanlara uzaktan çalışma politikasının 2021 yılına kadar uzatılacağını söyledi. Ayrıca ABD medyasının bildirdiğine göre, Facebook da çalışanlarının yılın geri kalanında evden çalışmalarına izin verdi.

https://pazarlamasyon.com/microsoft-calisanlarina-ekim-ayina-kadar-evden-calisma-izni-verdi/

İşleri gereği ofise gitmek zorunda olan Google çalışanları ise önümüzdeki 1-2 ay içinde, koronavirüs endişeleri nedeniyle alınan ek güvenlik önlemleriyle birlikte ofislerine gidebilecekler. Ancak tabii ki, personelin büyük bir kısmı evden çalışmaya devam edecek. Facebook'un güncellenmiş planına göre ise şirket, temmuz ayının başında ofislerini yeniden açmayı planlıyor.

Bununla birlikte Microsoft da her ne kadar çalışanlarına ekim ayına kadar evden çalışma izni verse de, bu izin işi gereği ofiste bulunması zorunlu olan kişiler için geçerli değil. Bu yüzden bu kişiler, Microsoft'un ofislerinin bulunduğu ABD şehirlerindeki sokağa çıkma yasaklarının sona ermesiyle birlikte ofislerine geri dönmek zorunda kalacaklar.

Tanıtım tarihi belli olan Galaxy S serisinden ilk video

Samsung Galaxy S serisinin son modeli S22'nin tanıtım tarihi belli oldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir