Google, tutkallı pizza öneriyor

Google'ın yapay zekâ özelliği pizza peynirinin kaymaması için içine tutkal koymayı önerdi.

Google'ın yapay zekâ özelliği pizza malzemelerinin kaymaması için ilginç bir çözüm yolu sundu. Google'ın en son özelliği AI Genel Bakış'ın peynirin pizzadan kaymasını önlemek için "toksik olmayan yapıştırıcı" eklenmesini tavsiye etmesinden sonra kullanıcılar bu sorunun üzerine yoğunlaştı.

Google'da 2024'te başlatılan bu ekleme kısa, yapay zeka odaklı özetler ve kullanıcı sorgularına yanıtlar sunmayı vaat ediyordu. Google Arama Başkan Yardımcısı ve Başkanı Liz Reid'in uzun bir yanıtta ayrıntılı olarak açıkladığı gibi, AI Genel Bakışları, Google'ın temel web sıralama sistemleriyle doğrudan entegre olması nedeniyle olağan sohbet robotlarından ve dil modellerinden farklıydı. Bu özelliğinse tutkallı pizzanın ardından güvenilirliği sorgulanmaya başlandı. Tepkiler büyüyünce teknoloji devi işlevselliği küçültmek zorunda kaldı.

Yapay zekânın çürütülmüş komplo teorilerinin ve hatalarının ilki bu pizza örneği değil. Yapay zekânın bilinen ilk hatası Barack Obama'nın ABD'nin ilk Müslüman Başkanı olduğunu yanlış bir şekilde belirtmesiydi. Bununla birlikte insanlara spagettiye tat vermesi için benzin koymalarını ve yangını söndürmek için daha fazla yağ kullanmalarını söylediği de olmuştu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir