Google Japonya'dan ilginç klavye tasarımı

Bilgisayar kullanırken en korkulan şeylerden biri de klavyenin üzerine bir şeyler dökmek. Google Japonya ise bu korkuyu geride bırakmak adına yeni bir klavye tasarladı.

Geçtiğimiz günlerde Google Pixel'in tasarladığı bilgisayar çipi tanıtımı için Google aromalı cips hazırlayan Google, bu kez de büyük yatırımlarda bulunarak yeni bir klavye tasaraladı. Klavyenin en büyük özelliği ise klasik yatay görünümdeki klavyelerden tamamen uzak bir tasarıma sahip olması. Bir kupa görünümünde tasarlanan bu klavyenin içine aynı zamanda çay, kahve gibi sıcak içecekler de koyulabiliyor.

Silindir bir yapıya sahip olan bu klavye, Japon restoranlarında ve çay servisi yapmak için kullanılan kulpsuz "Yunomi" adı verilen çay fincanlarına benzetiliyor. Aynı zamanda klavye, su geçirmez özelliğe de sahip. USB kablosu desteğiyle çalışabilen silindirik klavye çok soğuk veya çok sıcak içeceklere de oldukça dayanıklı.

https://www.youtube.com/watch?v=20pC05yisRM

Henüz perakende satışı için herhangi bir atılım olmamasına rağmen Google, Github üzerinden 3D yazıcı ile ulaşabilmenin mümkün olduğunu açıkladı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir