Google Haritalar Karanlıkları Aydınlatan Yepyeni Özelliğiyle Gündemde

Google geliştiricileri, "Haritalar" uygulamasının beta sürümünü güncelledi. Güncelleme, uygulamaya eklenecek olan ilginç özelliğiyle dikkat çekti.

Tüketicilere pek çok konuda hizmet veren teknoloji devinin en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Google Haritalar'ın bu yeni özelliği sayesinde artık karanlık sokaklardan geçmekten korkmayacağız.

Uygulamanın "v10.31.0" kodlu beta sürümünde ortaya çıkan özelliği yakın zamanda Hindistan'da denenip sonrasında tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Bu özellik kullanıcılar için çok farklı ve işlevsel olacak gibi görünüyor. Çünkü tüketicilerin hem güvenliklerini sağlıyor hem de yeni yerler keşfetmesine yardımcı olabiliyor.

Belirli bir konumdaki daha parlak cadde ve sokakları gösteren yeni özellikle beraber, bulunduğunuz konum karanlık ve pek güvenilir değilse uygulama size yakın olan sokak ve caddeleri analiz ediliyor ve sizi, aydınlatmaları daha iyi yapılmış olan yerlere yönlendiriyor. Söz konusu özellik, yeni yerler keşfetmek için ve gece araç kullanan kişiler için de büyük avantaj haline gelecek.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir