Google'dan yapay zekâlı yaşam koçu

Google'ın yeni yapay zekâ yaşam koçu ile kullanıcıların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir dizi hizmet sunacak.

Yapay zekâ alanındaki ilerlemeler birçok sektörde büyük bir dönüşüm yaratıyor. Müşteri desteği, web sitesi oluşturma gibi alanlarda başarılı bir şekilde kullanılan yapay zekâ, şimdi de kişisel yaşam koçu olarak karşımıza çıkıyor. Google'ın yan kuruluşu DeepMind tarafından geliştirilen bu yenilikçi yapay zekâ yaşam koçu, her kullanıcıya özel tavsiyeler ve rehberlik sunarak hayatlarını daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor.

Google'ın yeni yapay zekâ yaşam koçu, kullanıcıların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış bir dizi hizmet sunacak. DeepMind'in önceki deneyimlerinden faydalanarak, bu yapay zekâ yaşam koçu, kullanıcılara yaşam tavsiyeleri vermekten beyin fırtınası yapmaya, ayrıntılı planlar oluşturmaya ve eğitim rehberliği sunmaya kadar 21 farklı aktivite türünü ele alacak. Kullanıcıların kişisel ve özel sorularına yanıt verebilecek şekilde tasarlanmış olması da dikkat çekici özelliklerinden biri.

Google'ın bu yenilikçi adımı, yapay zekâ halisünasyonu olarak adlandırılan riski göz ardı etmeden atılmış bir adım olarak yorumlanıyor. Özellikle tıbbi, yasal, finansal ve profesyonel tavsiyeler gibi kritik konularda, yapay zekâ aracının güvenilirliği ve doğruluğu büyük bir önem taşıyor. Google, bu noktada uygulamanın güvenli gelişimini sağlamak ve kullanıcıları yanıltmaktan kaçınmak için özel bir birim kurma taahhüdünde de bulundu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir