Google, arama sonuçlarına Instagram'ın "Hikâye" özelliğini ekliyor

Google, Arama sonuçlarına Instagram hikâyeleri benzeri özelliği ekleyerek kullanıcıların etkileşimini ve içerik paylaşımını artırmayı hedefliyor.

Google, kullanıcılar arasındaki etkileşimi ön plana çıkaracak önemli bir adım attı. Bir Google kullanıcısının keşfettiği üzere Google da Instagram gibi Hikâye özelliğini uygulamaya taşıyor. 

Görünüşe göre Google'ın bu yeni özelliği, kullanıcıların metin, resim ve çıkartmaları hikâye benzeri bir formatta paylaşmalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar, Google'ı kullandıkları sırada bu özelliği varsayılan tarayıcılarında görüntüleyebiliyor. Paylaşılan içeriklere yorum yapma olanağı da sunulan özellikte, yorumlar diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenecek.

Öte yandan kullanıcılar tarafından bırakılan yorumları beğenmek veya ifade bırakmak gibi seçenekler de mevcut olacak. Bu sayede, kullanıcılar arasında etkileşim artırılmış olacak. Kullanıcıların profil fotoğrafı ve isim gibi temel bilgileri de ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

Ancak, özellik bazı kısıtlamalara tabi tutulmuş durumda. Özellikle tıbbi bilgiler içeren, pornografik veya şiddet içerikli sayfalarda bu özelliğin kullanılması engellenecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir