Gmail Yenilenen Arayüzüyle Rekabeti Kızıştırmaya Geliyor

Bundan yaklaşık 9 yıl öncesiydi. Google'ın mail adresi beta olarak ancak küçük bir grup tarafından kullanılabiliyordu. Öyle bugünkü gibi girip kayıt olmak, Gmail uzantılı bir mail adresi almak mümkün değildi. Çok kısıtlı sayıda kullanıcı Gmail davetiyesine sahipti ve bu maile sahip olmak bir ayrıcalığın ve statünün göstergesiydi. Unutmuyorum kuzenim bir davetiye bulduğunu ve bana göndereceğini söylediğinde, sıradan bir internet kullanıcısı olarak ne kadar sevindiğimi anlatamam.

Bu süreç Google'ın Gmail'i genel kullanıma tamamen açmasına kadar böyle devam etti. Hotmail ve Yahoo hegemonyası altında devam eden e-mail pazarı, Gmail'in yenilikçi ve sade yapısıyla yarışa dahil olmasıyla birlikte, 3 başlı bir rekabete dönüştü. Geldiğimiz noktada ise Gmail, Yahoo ve Hotmail'in bir adım önünde, yarışı önde götürüyor. Google'ın kısa sürede, rekabetin bu denli katı olduğu bir sektörde, böyle bir başarı yakalamasının ardında, Google'ın marka kimliğinin yanında, kullanıcılara inovatif bir kullanıcı arayüzü sunmasının büyük katkısı var.

http://youtu.be/CFf7dlewJus

Bugün ise Google, inovatif kullanıcı arayüzünü bir adım daha ileriye taşıyarak rekabeti daha da kızıştırmaya geliyor. Her geçen gün artan mail sayıları, bitmek bilmeyen sosyal medya bildirimleri, bitmeyen kampanyalar, reklamlar. Bu karmaşanın içinde gözden kaçırdığınız önemli mailler. Google tüm bunlara dur demeye geliyor. Gelen mailleri Sosyal medya güncellemeleri, Promosyonlar ve Güncellemeler tabları altında kategorileştiren Google, çok daha önemli ve gözden kaçırmayı göze alamayacağınız mailleri ise Başlıca tabı altında topluyor.

gmailBöylece kullanıcılarına çok daha efektif bir kullanım alanı yaratan Gmail, inovatif yapısını geliştirerek e-mail pazarını domine etme çalışmalarına gaz vermişe benziyor. Google'ın tüm servislerini göz önüne aldığımızda, karşımıza çıkan tablo gösteriyor ki, Google'ın inovatif temeller üzerine kurulu marka anlayışı yalnızca interneti değil insanların yaşamını da köklü değişikliklere uğratacağa benziyor.

Gmail'in yeni hali ve diğer özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir