Gmail Android Uygulamasına Para Transferi Özelliği Geldi

E-postayla mesajlar, fotoğraflar gönderebileceğinizi zaten biliyorsunuz, şimdi ise para da gönderebileceksiniz. Google, şimdi Android Gmail ile bunu yapmanızı sağlıyor. Bu özellik, Android Pay gerçekleştiği sırada Venmo'ya benzer bir para transferi programına geçiş yapan Google Cüzdan'ı kullanıyor. Parayı arkadaşlarımızla ve ailenize aktarmak için birçok yöntem var. Bağımsız telefondan Apple Pay ve PayPal gibi yeni yöntemlere kadar kullanıcıların birçok seçeneği var. Artık, Android için Gmail'i para göndermek ve talep etmek için yeni bir yol sunuyor. Google, bu para gönderim tesisini 2013 yılında web üzerindeki Gmail'e getirdi. Şimdi, Google Cüzdan Android için Gmail'e entegre edildi. Sonuç olarak, kullanıcılar para gönderebilir veya para talep edebilirler. Bir kullanıcının para transferi seçeneklerine erişmek için yalnızca bir posta oluşturması ve ataç düğmesine tıklaması yeterlidir. Gönderilen para, alıcının Google Cüzdanında gelir ve ek bir ücret ödemeden banka hesaplarına aktarılabilir. Bir arkadaşınıza para göndermeniz gerektiğinde, ek bir uygulama yüklemeden gönderdiğiniz parayı alabilirler. Sonuç olarak artık Android kullanıcıları tek bir dokunuşla para aktarabiliyor olacak. Unutmayın, Google Cüzdan cihazınıza yüklemeniz bile gerekmez ve işlemin tamamı Gmail uygulamasında gerçekleşir. Google ayrıca hiçbir ücret alınmadığını ve paranın doğrudan banka hesabına gönderildiğini belirtti. Android için Gmail uygulamasında yeni para transferi özelliğini denemek isterseniz, nasıl yapabileceğinizi aşağıda açıkladık.

Android için Gmail Uygulamasında Para Gönderme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Gmail uygulamasında para göndermek çok kolay, aslında tıpkı bir posta oluşturma ve bir doküman eklemek gibi diyebiliriz. Android akıllı telefonunuzdaki Gmail uygulamasını açın ve sağ alt köşedeki oluşturma düğmesine dokunun. Üst menü çubuğundaki ataç düğmesine dokunun. Karşınıza Para gönder veya Para İste seçenekleri çıkacak. Birini seçin ve tutarı girin. Devam düğmesine bastığınızda Google Cüzdan hesabınıza kaydedilen herhangi bir ödeme yönteminiz yok diye sizden istediğiniz şekilde ödeme yapmanız istenir. Kart ayrıntılarınızı ekleyin, kaydedin ve devam edin. Ayrıca, ödeme nedenini açıklamak için bir not ekleyebilirsiniz. Para Ekle düğmesine dokunduğunuzda uygulama parayı alıcının hesabına doğrudan yatırır. Alıcı, parayı herhangi bir ücret ödemeden bankaya doğrudan aktarma seçeneğini kullanabilir. Taşıma işleminden sonra siz ve alıcı, tüm aktarım detaylarını içeren bir e-posta alacaksınız. İşlemi bu GIF'de etkin şekilde görebilirsiniz: Benzer adımları takip ederek para isteyebilirsiniz. Bu özellik şu an yalnızca ABD'de mevcut ve bugün Android kullanıcılarına sunuluyor. IOS'a ne zaman geleceğine dair bir haber yok ancak bunun zamanla olacağını düşünüyoruz. Android için heyecan verici olan Gmail uygulamasında para göndermek / para istemek için yeni eklenen bu seçeneği nasıl buldunuz? Geri bildirimlerinizi paylaşmayı unutmayın.
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir