Gıda fotoğrafçılarına gerek kalmadan yemek görselleri üreten Lunchbox

OpenAI'nin DALL-E uygulamasına dayalı bir sistem kullanan Lunchbox, restoran ve bar menüleri için yemek görselleri üretiyor.

Sohbet robotları ve görüntü oluşturucular aracılığıyla uzun süredir ana akıma giren yapay zekâ şimdi de işletmelerin profesyonel fotoğrafçılara gerek kalmadan iştah kabartan yemek görselleri oluşturmasını sağlıyor.

OpenAI'nin DALL-E uygulamasına dayalı bir sistem kullanan Lunchbox, restoran ve bar menülerinin değişmesi durumunda, gıda fotoğrafçılarına gerek kalmadan menü için görseller üretiyor.

Herkesin kullanımına açık olan ve işletmelerin ücretsiz bir şekilde kaliteli gıda görselleri oluşturmasına olanak tanıyan Lunchbox'ı kullanmak için; yiyecek açıklaması, isteğe bağlı bir arka plan ve istenilen görsele uygun bir açıklama yapmak yeterli oluyor.

Lunchbox kullanıcılar için avantaj sağlasa da bazı riskler de barındırıyor. Daha önce, Wendy's ve Burger King, resimlerde gerçekte olduğundan daha büyük görünen ürün tanıtımları için dava sürecine girmişti.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir