Getir, n11'i satın alıyor

Getir’in Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunduğu n11.com hisselerinin satın alınması konusu, Rekabet Kurumu tarafından onaylandı.

Hızlı teslimat uygulaması Getir, yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Kasım ayında yeni bir gelişmeyle gündeme gelen Getir, sermaye artırımı yoluyla e-ticaret platformu n11.com’a hissedar olmak için Rekabet Kurumu'na başvuru yapmıştı. Açıklanan karar itibarıyla Rekabet Kurumu başvuruyu onayladı.

Rekabet Kurumu'nun sitesinde yer alan karara göre; "Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla Doğuş Holding AŞ ve SK Planet Co. Ltd.’den devralması işlemine izin verildi."

Son olarak Türkiye'nin 81 ilinde hizmet vermeye başladığını duyuran Getir, Chicago ve New York’ta da faaliyet göstermeye başlayarak hizmet verdiği ülke sayısını 9'a çıkarmıştı. 

ABD'deki hizmet verdiği bölgeler arasına Boston'u da ekleyen Getir, Avrupa'dan sonra Amerika'da da hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. 

Mark Zuckerberg, 1 milyar metaverse kullanıcısı için tarih verdi

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, yakın zaman önce CNBC'ye verdiği bir röportajda metaverse kullanıcı sayısının 1 milyara ulaşacağı tarihi açıkladı.

Bunlar İlginizi Çekebilir