Getir'de üst düzey atama

Getir'in 9 farklı ülkede finansal operasyonlarına liderlik edecek yeni isim belli oldu.

Hızlı teslimat şirketi Getir, finansal operasyonlarının sorumluluğunu Osman Yılmaz’a emanet etti. Yılmaz, Getir’in yeni global CFO’su olarak küresel finansal stratejisine ve operasyonlarına liderlik edecek.

Osman Yılmaz, konu ile ilgili açıklamada, "2015 yılından bu yana çalışmalarını takip ettiğim Getir’in küresel vizyonuna ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlamak için sabırsızlanıyorum. Getir, hepimizin hayatına dokunan ve gurur duyduğumuz bir şirket. Bu başarı hikâyesinin parçası olmaktan mutluyum" sözlerine yer verdi.

Osman Yılmaz, lisans eğitimini London School Economics / İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi ve yönetim alanında, yüksek lisansını ise Boğaziçi Üniversitesi’nde finans mühendisliği alanında tamamladı.

Kariyerine İş Bankası’nda başlayan Yılmaz, ardından sırasıyla TEB ve HSBC’de finansın farklı alanlarında liderlik görevini üstlendi. Getir’e katılmadan önce New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) işlem gören Turkcell’in CFO’luğunu 2018’den bu yana yürüten Yılmaz, şirketin finansal teknolojiler alanındaki dönüşümünde ve büyümesinde görev aldı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir