Getir'den artık decacorn olmadığı haberine ilişkin açıklama

Getir, değeri 10 milyar doları aşan start-up’lara verilen decacorn unvanını kaybettiği haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Getir, 2022 Mart ayında 768 milyon dolar sermaye alarak piyasa değerini 11.8 milyar dolara yükselterek decacorn unvanını kazamıştı. Ancak şirketin, Birleşik Arap Emirlikleri Varlık Fonu Mubadala’dan 300 milyon dolar yatırım aldıktan sonra piyasa değeri yaklaşık 6.5 milyar dolar olarak belirlendi. Bu da Getir'in piyasa değeri 10 milyar doların üzerinde olan start-up'lara verilen decacorn unvanını kaybetmesine neden oldu.

Getir, Küresel girişim sermayesi yatırımlarının yavaşlaması nedeniyle olumsuz etkilenen Getir, basında yayılan bu iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

Resmi açıklamasında, "Büyüme odaklı bir şirket olan Getir, yeni yatırım fırsatları için her zaman mevcut veya potansiyel yatırımcılarla görüşme halindedir. Ancak, son söylentiler doğru değildir. Şu an için Getir, 6.5 milyar dolar değerleme üzerinden 500 milyon dolar yatırım almadı. Bir değerleme üzerinden yeni bir yatırım turunu tamamladığımızda veya hisseye dönüştürülebilir bir finansman sağladığımızda bu haberleri kamuoyu ile paylaşacağız" ifadelerine yer verdi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir