Fotoğraf Gönderebilen Kameralı Buzdolapları Yaygınlaşıyor

Hepimiz, mutlaka işten ya da herhangi bir yerden eve dönerken plansız bir şekilde markete uğrarız ve bu gibi durumlarda kafamızda çok önemli bir soru belirir: Evde ne eksikti? Evde herhangi birinin olduğu durumlarda, o kişiyi arayıp bu sorunun cevabını rahatlıkla bulabiliriz. Evde kimsenin olmadığı durumlarda ise bu soru ciddi bir problem haline gelir. Ancak teknoloji sayesinde, bu sorun da yakın gelecekte büyük ölçüde tarihe karışacak.

Perakende şirketi John Lewis'in verdiği bilgilere göre dahili kameralı buzdolaplarının satışı geçtiğimiz yıl üçe katlandı ve bu buzdolapları, çok hızlı bir şekilde popüler hale geliyor. Samsung ve Bosch gibi markaların bu tip buzdolapları bulunurken bunların hepsi biraz farklı bir şekilde çalışıyor. Örneğin Samsung Family Hub, buzdolabının alt, orta ve üst bölmelerini görüntüleyebilmek için üç kamera kullanıyor ve buzdolabının kapısınn kapalı olduğu zamanlarda kullanıcınn telefonuna fotoğraf gönderiyor. Bosch Home Connect ise iki kamera kullanıyor ve buzdolabının iç kısmının fotoğraflarını kullanıcıya göndermenin yanı sıra, buzdolabının kapısı açık kaldığı takdirde kullanıcıyı uyarıyor.

[caption id="attachment_66861" align="aligncenter" width="984"] Samsung Family Hub[/caption]

Samsung Electronics'te ürün yönetimi departmanının başında bulunan isim olan Nick Bevan, İngiltere'nin The Daily Mail gazetesine buzdolaplarında bulunan bu yeni özellikle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu özellik, büyük bir problem olan yiyecek atığını azaltıyor. Ayrıca bu, belirli bir yemek yapmak için gereken malzemelerin buzdolabında olup olmadığını ya da stok yapman gerekip gerekmediğini görmek için kontrol edebileceğin anlamına geliyor."

Açıklamalara bakılırsa önümüzdeki birkaç yıl içinde, fotoğraf gönderebilen kameralı buzdolaplarının bir standart haline gelmesi olası gibi görünüyor. Samsung ve Bosch başta olmak üzere, beyaz eşya üreticisi birçok marka bu özelliği buzdolaplarına eklemeye başladı. İnternet bağlantılı buzdolapları ya da daha popüler ifadeyle akıllı buzdolapları, yakın gelecekte alışveriş deneyimimizi değiştirecek olan birçok eşyadan sadece biri olacak gibi görünüyor.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir