Ford Otosan Üretime Ara Veriyor

Türkiye'de Corona virüs salgını önlemlerine bağlı olarak fabrika kapatan ilk otomobil firması Ford Otosan oldu. Şirket dün KAP'a yapılan açıklamada, 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara verileceğini bildirdi.

Corona virüs nedeniyle Volkswagen, PSA Grubu, Renault ve Fiat Chrysler (FCA) Avrupa'daki fabrikalarını hızla kapatırken, Türkiye'de birçok firma üretime kısmi olarak devam ediyordu. Sektör yetkilileri, 1-2 hafta içinde Türkiye’deki fabrikalarda da üretimin duracağını belirtirken, ilk uygulama Ford Otosan’dan geldi. Ford Otosan’dan dün KAP’a yapılan açıklamada, 30 Mart-5 Nisan tarihleri arasında Gölcük fabrikasında üretime ara verileceği bildirildi.

KAP’a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Yurtdışındaki üretim tesislerinde oluşan kesintiler nedeniyle üretim takvimimizde değişiklik yapılması gereksinimi doğmuştur. Bu kapsamda 30.03.2020 – 04.04.2020 tarihleri arasında Kocaeli Gölcük Fabrikamızda üretime ara verilecektir.”

Ford Otosan üretime ara verse de Oyak Renault, Tofaş ve Toyota gibi birçok otomotiv şirketi üretime devam edecek.

Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise şu an için İzmit fabrikalarında yeni i10 üretiminin yapıldığını ancak yeni i20 üretimine, G.Kore’den uzman teknik personel gelemediği için başlanamadığını söyledi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir