Finlandiya'da Reklam Panoları, Telefonlar İçin Dezenfektan Noktalarına Dönüştürüldü

Ad Age'in paylaştığı habere göre, Finlandiya'da dijital reklam panolarını telefonlar için dezenfektan terminallerine dönüştüren inovatif bir proje hayata geçirildi. İddia edilene göre, İskandinav sağlık şirketi Terveystalo ve reklam ajansı TBWA\Helsinki iş birliğiyle geliştirilen bu dezenfektan terminalleri, UVC ışığı kullanarak bir telefonu yalnızca 15 saniyede temizliyor.

Finlandiya'nın Helsinki ve Turku şehirlerindeki alışveriş merkezlerinde bulunan bu dijital reklam panolarına, UVC ışığı kullanarak akıllı telefonları virüsten arındıran bir bölme yerleştirildi ve bu şekilde reklam panoları dezenfekten terminallerine dönüştürüldü.

https://youtu.be/toE5BEua0PI

Corona virüsün akıllı telefon ekranlarında dört haftaya kadar hayatta kaldığı düşünülüyor ve telefonları dezenfekte etmek için mevcut tüketici çözümleri 15 dakikaya kadar sürebiliyor. İşte bu dezenfektan terminalleri, bu soruna çözüm olması amacıyla geliştirildi.

TBWA\Helsinki İnovasyon Direktörü Juhana Hokkanen, bu projeyle ilgili olarak "Her yerde mevcut corona virüs durumuna biraz yardım sağlamak için yeniden düşünülebilecek yapılarla çevriliyiz. Burada daha az konuşulan bir konuyu gündeme getirmek ve daha sonra onu çözmek için bir yol sunmak istedik." şeklinde bir açıklamada bulundu.

https://twitter.com/TBWAHelsinki/status/1321728606830317568

Terveystalo Pazarlama ve İletişim Direktörü Veera Siivonen ise "Terveystalo'da sağlığı daha geniş bir bağlamda görüyoruz. Sadece hastalıkları iyileştirmekle kalmıyor, onları önlemeye de odaklanıyoruz. Küresel bir salgının ortasında, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak ve adamakıllı bir el hijyeni uygulamak son derece önemli. Bu proje, aynı zamanda insanlar için sağlıklarına tüm yönleriyle dikkat etmeleri için bir hatırlatıcı ve reklam panoları, bu önemli mesajı yaymak için harika bir araç." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir