FIFA Dünya Kupası'ndaki gizli tehlike

İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşu Women’s Aid, FIFA Dünya Kupası için farkındalık kampanyası başlattı.

Bu yıl Katar'ın ev sahipliği yaptığı FIFA Dünya Kupası, bildiğiniz üzere ilk kez kış mevsiminde gerçekleşiyor. Havanın erken kararması ve soğuk olması sebebiyle Dünya Kupası izleyicileri de çoğunlukla maçları evde izlemeyi tercih ediyor. Bu sebeple pandemide de evde kalma süresinin artması sebebiyle görülen aile içi şiddet olayları gibi evde maç izlemeyi tercih eden taraftarların da bu şiddeti tetiklediği görülüyor.

Futbol turnuvalarının aile içerisindeki şiddete olan etkisinden yola çıkan sivil toplum kuruluşu Women’s Aid de FIFA Dünya Kupası için bir farkındalık filmi yayınladı.

ABD ile İngiltere arasında yapılan maçtan sonra yayınlanan kampanyanın lansmanı aynı zamanda Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'ne denk geliyor. House 337 imzası taşıyan reklam filmi, Dünya Kupası sezonunda aile içi şiddet raporlarındaki ani artış hakkında farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Reklam filmi doğrultusunda Women's Aid, İngiliz sanatçı Corbin Shaw tarafından hazırlanan "He’s coming home" yazılı bayraklar ülke genelinde sergilendi. Farkındalık yaratmayı amaçlayan bayraklar, kampanya sonunda bağış amaçlı açık artırma ile satılacak.

Künye

Reklamveren: Women's Aid

Reklam Ajansı: House 337

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir