Fellas’a yeni CMO

Fellas'ın yeni CMO'su belli oldu.

Türkiye ve global pazarlarda markalaşma ve büyüme vizyonu doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam eden Fellas'ın CMO (Chief Marketing Officer) pozisyonuna Tunahan Kafa atandı. 

Tunahan Kafa, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra kazandığı bursla Amerika’da Harvard Professional Development Programı’na katıldı. Profesyonel iş hayatına telekomünikasyon sektöründe başlayan Kafa, sonrasında; P&G, Tadım ve Unilever gibi alanlarında lider, çok uluslu FMCG şirketlerinde bölgesel ve global pozisyonlarda görev aldı. Markaların Orta Asya, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere yeni pazarlara giriş stratejilerine liderlik etti. Pazarların ihtiyacına göre yeni marka oluşturma, konumlandırma stratejileri ve kategorileri büyütmek için başarılı birçok pazarlama çalışmalarına imza attı.

Kafa; Kız Gibi, Prematüre Gücü, Okula Devam gibi bugün dahi adından söz ettiren, Türkiye’de ve dünyada birincilik ödülleri kazanan projeleriyle devam ettiği kariyerine en son Avrupa’nın 1 Numaralı Döngüsel Ekonomi Markası seçilen Nivogo’da, Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmekteydi.

2024 yılında Türkiye’nin en iyi CMO listesine seçilen Tunahan Kafa, yeni dönemde Fellas’ın CMO’su olarak kariyerine devam edecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir