Facebook'tan Yeni Bir Kurumsal Logo

Instagram, Oculus ve WhatsApp'ı satın almış olan Facebook artık tüm bu uygulamaların sahibi olduğu şirket için farklı bir kurumsal kimlik ve logo oluşturma kararı aldı.

Sosyal medya uygulamalarını bu yeni Facebook'un ürünleri gibi düşünmemizi sağlayacak olan logo üç farklı renk formatında sunuluyor. Facebook logoları temsil ettikleri uygulamalarda farklılık göstermesi açısından Instagram'ın renklerini barındıran geçişli bir formatın yanı sıra Facebook'un mavisi ve WhatsApp'ın yeşilinde tasarlanmış.

Facebook bu adımıyla uygulamaların sahibi olduğunu net bir şekilde insanlara gösterirken aynı zamanda kendisine de kurumsal bir kimlik oluşturmuş olacak.

Facebook'un yeni logosu WhatsApp ve Instagram'da aşağıdaki gibi gözükecek:

Şirketin CMO'su Antonio Lucio; "Facebook'un ürünleri konusunda daha net olmak için şirketimizin logosunu yeniliyoruz. Yeni bir şirket logosu ürettik ancak Facebook uygulaması kendi markasını koruyacak." dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir