Facebook'a kronolojik akış düzenlemesi

Facebook kullanıcıları paylaşımları artık kronolojik sırayla görebilecek.

Facebook, gönderilerin kronolojik olarak sıralanacağı yeni bir özellik geliştirdi. 

Özellikle birlikte uygulamanın iOS ve Android'deki akışı Ana Sayfa ve Akış (Feeds) olmak üzere iki bölümden oluşacak. Kullanıcılar tarafından takip edilen sayfalar, gruplar ve kişilerin paylaşımları Feeds bölümünden akış sırasına göre takip edilebilirken Ana Sayfa bölümünde ise takip etmedikleri sayfalar arasında keşif yapabilecekler. Instagram'ın sunduğu akış modeline benzetilen yeni özellik, globalde kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

Instagram algoritmasına göre takip edilen kişilerin gönderileri anasayfada görünür bir şekilde yer almazken Facebook'ta paylaşılan gönderileri kaçırmamak adına geliştirilen özellik için Meta CEO'su Mark Zuckerburg, “Arkadaşlarınızın, grupların, sayfaların ve diğerlerinin paylaşımlarını kronolojik sıralamayla görebileceğiniz Akış özelliğini bugün devreye alıyoruz.  Ana Sayfa’da keşif motorumuzun ilginizi en çok çekeceğine inandığımız içerikleri önereceği kişiselleştirilmiş akış kalmaya devam edecek. Öte yandan Akış sekmesi deneyiminizi ayarlama ve kontrol etme olanağı sunacak” bilgilendirmesinde bulundu.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir