F1 mühendisleri yarış arabalarının yapısına sahip bir scooter üretti

Red Bull Engineering, F1 yarış arabalarından ilham alarak yeni bir scooter üretti.

Red Bull Engineering sadece yarış arabası üretmekle kalmayıp yeni bir projeye imza attı. Red Bull Engineering, Bir yarış arabası gibi hızlanan, virajları keskin bir hassasiyetle karşılayan ikinci el motorsiklet fiyatına bir scooter üretti.

F1 destekli bir scooterın bir tür elektrik motoru içermesi beklenebilir, ancak RBS#01 canlandırıcı bir şekilde insan gücüyle çalışmaya devam ediyor. Bununla birlikte F1'in etkisi, yüksek kaliteli malzemelerin kullanımında ve hafif yapıya verilen önemde açıkça görülüyor. Formula 1'in yüksek performanslı dünyasından ilham alan tasarım ekibi, ilk olarak şasisini öncelikle hafif karbon fiberden oluşturmakla işe başladı. Bu özellik sadece etkileyici hızlanma için ağırlığı azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda performans özelliklerinin ortaya çıkmasında da yardımcı oluyor.

Tasarımcılar, süspansiyon yerine yüksek hızlarda bile yol tutuşu sağlayan büyük boy karting lastiklerini tercih ediyor. Tasarımcılar ayrıca süspansiyondan da vazgeçerek, tıpkı bir Formula 1 arabasına benzer şekilde sürücüye yolla doğrudan bağlantı sağlayan sert bir çerçeveyi tercih ediyor. Motor, 760 Wh'lik bir pille çalışan 750 W'lık gizli bir elektrik motoru barındırıyor. Ancak mevcut üretim modellerine uygun olarak son versiyon, scooter özelliğini koruyarak itiş için insan gücüne dayanıyor.

F1'den ilham alan bu makinenin gerçek dünyayı idare edebilmesini sağlamak için Oracle Red Bull Racing, RBS#01'i Sonlu Eleman Analizi (FEA) simülasyonları ve gerçek dünya düşme testleri, atlama testleri ve serbest düşme testleri de dahil olmak üzere bir dizi testten geçirdi. Sonuç olarak scooter, testlerin hepsinden başarıyla geçti.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir