Evimizin Her Şeyi IKEA'nın Yaratıcı Basılı Reklamları

Yıllardır tasarım kataloglarına hayranlıkla baktığımız, evimizin her detayı için düşünülmüş ürünlere sahip olan, mağazalarında doyasıya gezdiğimiz IKEA, karşımıza her zaman yaratıcı reklam kampanyalarıyla çıkıyor.

Hatırlarsınız, 2018 yılının Haziran ayında İstanbul'da şiddetli bir dolu yağışı olmuştu ve insanlar arabalarını korumak için üstlerine halı kilim gibi şeyler sermek durumunda kalmışlardı. IKEA'da bunu fırsata çevirerek tam bir gerçek zamanlı iş çıkarmış ve kendi kilimlerini tanıtan bir görseli Instagram hesabı üzerinden paylaşmıştı. Biz de sizler için bunun gibi farklı ülkelerde yapılan ve IKEA için hazırlanan basılı reklamları derledik.

https://pazarlamasyon.com/ikeanin-son-yillardaki-en-yaratici-kampanyalari/

IKEA, 2018 yılında Avrupa Birliği tarafından kabul edilen Genel Veri Koruma Yönetmeliği'ne gönderme yaparak oda bölücüsü RISÖR ile gerçek hayatta mahremiyet tasarlama konusundaki uzmanlığını vurguluyor.


IKEA'nın ne kadar kullanışlı ve pratik ürünler ürettiğini anlatan bir görsel

Ayakkabılarınızı koymaya daha fazla yere mi ihtiyacınız var? IKEA Hemnes mobilya ile ayakkabılarınızı sıkıştırmaya gerek kalmayacak.

IKEA; Stranger Things, Friends, The Simpsons gibi ikonik dizilerin, ikonik salonlarını ''Gerçek Yaşam Dizileri'' adını verdiği reklam kampanyasıyla yeniden yaratmıştı.


IKEA ürünlerinin çoğu, özel aletler getirmeden evde kolayca monte edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak IKEA her ihtimale karşı nakliye ve montaj hizmeti de vermektedir. Bu görseller de parçaları birleştiremeyenler için hazırlanmış

Özel günleri yaratıcı bir şekilde kutlamak her zaman marka imajını olumlu etkiler. Bu da Sevgililer Günü'nden bir örnek.

Bir çocuk nasıl yapılır uzun uzun anlatılabilir, ama bir çocuk nerede yapılır? Tabii ki IKEA ürünlerinde!

%40 indirimin var olduğunu anlatmak için yapılmış harika bir çalışma. Aynı parayla daha çok şey almayı kim istemez ki

Dergi içine yapılmış harika bir basılı reklam çalışması.

IKEA'nın hayatı ve evleri güzelleştirdiğine dair son bir örnek

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir