Eti'den doğal afetler ve acil durumlar için bisküvi

Eti, doğal afetler ve acil durumlar için vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş bisküvi geliştirdi.

Eti, son yıllarda iklim değişikliğinin etkileri sonucu artış gösteren doğal afetler ve afet kaynaklı meydana gelebilecek diğer acil durumlarda bölgedeki afetzedelere ulaştırmak üzere özel bir bisküvi geliştirdi.

Eti’nin sosyal sorumluluk yaklaşımı çerçevesinde geliştirdiği bisküvi, olası afet veya acil durumda Eskişehir Eti Bisküvi Fabrikası’nda üretilerek etkilenen bölgelere hızla gönderilecek. Bisküvi, olası bir afet durumunda, afetzede vatandaşların günlük ihtiyacı olan besin öğelerinin bir kısmını karşılamasına yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Vitamin, minerallerce zenginleştirilmiş bisküvinin içeriğinde Demir, Çinko, D vitaminin de yer aldığı 11 farklı vitamin ve 5 mineral bulunuyor.

Eti’nin kâr amacı gütmeden, tamamen sosyal sorumluluk bilinciyle hazırladığı bisküvinin ambalajı üzerinde “Afet ve acil durumlar için özel olarak tasarlanmıştır” ifadesi ve “Para ile satılamaz” uyarısı yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu“Ülkemizde hepimizi derinden üzen afetler maalesef zaman zaman yaşanabiliyor. Böyle olaylardan etkilenen yurttaşlarımıza hızla yardım ulaştırılması ise hayati bir önem taşıyor. Eti olarak, kurulduğumuz günden bu yana kalite ve lezzet unsurundan ödün vermediğimiz ürünlerimizle her zaman tüketicilerimizin yanında olduk. Projelerimizi hayata geçirirken sahip olduğumuz sosyal sorumluluk bilinciyle ve toplumdan aldığımızı topluma verme ilkesiyle hareket ediyoruz. Toplumsal fayda yaratmaya odaklanan 60 yıllık bir gıda şirketi olarak, afet durumlarından etkilenen insanlarımıza destek olmayı görev biliyor, bu konuda üstümüze düşeni yapmaya büyük önem veriyoruz. Hiçbir kâr amacı gütmeden tasarladığımız yeni bisküvimiz de, bu sosyal sorumluluk anlayışımızın bir sonucudur. Hiç yaşanmamasını temenni ettiğimiz afetler gerçekleştiği takdirde bisküvimizi hızla ulaştırarak bölge halkına katkıda bulunabilmeyi planlıyoruz.”  dedi.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir