Alicia Framis bir hologramla evlenen ilk kadın olacak

Alicia Framis kendisi için yarattığı sevgilisiyle evlenerek ilk kez bir hologramla evlenen insan olacak.

İnsanlar modern çağda evrilen birçok kavrama ayak uydurmaya çalışıken insanların ilişkilere bakış açıları ve ilişki tanımları da değişiyor. Bu değişimle birlikte gelen sonuçlardan pek de hoşnut olmayan bir kadın kendi yarattığı sevgilisiyle evlenmeyi planlayarak kalp kırıklığı olasılığını ortadan kaldırıyor.

Amsterdamlı Sanatçı Alicia Framis bir hologramla evlenmeye hazırlanıyor ve böyle bir adım atan ilk kadın olarak tarihe geçiyor. Yakın zamanda manken bir erkek arkadaşıyla ilişkisini bitiren Framis kendisine kendisi için ideal olacak bir erkek arkadaş yaratmak için yola çıkıyor. Bu amaçla yarattığı hologram erkek arkadaşı beklentisinin çok daha üstünde oluyor. Hologram sevgilisi AILex'le işler fazlasıyla yolunda gidince Framis evlilik yolunda bir adım atıyor. Framis, "Bu adamın Hollandalı olmasını istiyorum çünkü erkek arkadaşlarımın çoğu Hollandalıydı." diye de belirtiyor. Ayrıca Framis, insanlarla teknoloji arasında yakın bir bağın kaçınılmaz olacağına inanıyor.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi Instagram'da gör

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@hybridcouples'in paylaştığı bir gönderi

Framis'in AILex'i yaratması ve evlenme kararı birçok sorgulamayı beraberinde getiriyor. Modern çift, insanların yapay zekâyla olan duygusal bağlarının ne kadar derinlere gidebileceğini keşfetmesine ve geleneksel aşk ve yakınlık kavramlarına meydan okuyor. Sanatçı, "Yakında robotların ve insanların cinsel partner olacağını biliyoruz, ancak benim için bir sonraki önemli adım yapay zekâyı insanlarla duygusal olarak dahil etmek" diye ekliyor. "Hologramlar duygularımla robotlardan daha yakından ilgili, bu yüzden robot yerine hologram geliştirmeyi seçiyorum."

Çiftin nikahı bu yaz Rotterdam'daki Depot Boijmans Van Beuningen'in çatı terasında gerçekleşecek. 

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir