Ericsson'dan Türkiye'ye Yapay Zeka ve Otomasyon Merkezi

Ericsson, Türkiye'de yapay zeka ve makine öğrenimi dahil olmak üzere yeni nesil teknolojilere dayalı yüksek değerli mühendislik ve tasarım çözümlerinin teşvik edilmesini amaçlayan bir merkez açacağını duyurdu. Yapay zeka yeteneklerinden faydalanacak olan merkezin, servis sağlayıcıların dijital planlarını ayrıntılı bir şekilde tasarlayabilmelerine yardımcı olması amaçlanıyor.

130 yıldan bu yana Türkiye'deki varlığını sürdüren Ericsson, araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunuyor ve yerel üretim olanakları sağlıyor. Ericsson, Türkiye'nin uzun vadeli vizyonuna bağlılığının bir parçası olarak, yerel ar-ge ekosisteminin desteklenmesi ve "uygulama, geliştirme ve bakım" (ADM) portföyünü geliştirmek için büyümeye devam ediyor.

https://pazarlamasyon.com/yapay-zekanin-insandan-zeki-olamayacagina-inananlar-sandiklarindan-daha-aptallar/

Ericsson Genel Müdürü Işıl Yalçın yeni açılacak merkezle ilgili olarak şunları söyledi:

"Dijital dönüşümden geçen servis sağlayıcılar, yeni hizmetleri pazara ilk sunan ve ihtiyaç duyulan çevikliğe ulaşmak için giderek daha fazla yapay zeka ve otomasyona yöneliyor. Ericsson olarak yeni merkezimizin kurulmasıyla birlikte ekosistemimizi daha da geliştirecek, sadece Türkiye'de günümüzün teknolojik ortamında ihtiyaç duydukları araçlara Türk mühendislerimizle destek olacağız.”

En son Ericsson Mobilite Raporu'na göre, 5G'nin 2025 yılına kadar Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde 80 milyon aboneye ulaşması ve toplam mobil aboneliklerin %10'unu temsil etmesi bekleniyor. Sonuç olarak servis sağlayıcılar, verilerde yaşanan büyük artışı desteklemede çok önemli zorluklarla karşı karşıya kalıyor ve genellikle bilişim teknolojileri dönüşümü stratejilerinin bir parçası olarak ağ ve uygulama performansını iyileştirme yoluna gidiyor.

https://pazarlamasyon.com/pazarlama-dunyasinda-yapay-zeka-rapor/

Ericsson, Yönetilen Hizmetler Merkezi'ne servis sağlayıcıların müşterileriyle olan etkileşimlerini artırmak için çeşitli yapay zeka tabanlı yönetim hizmetleri ekleyerek 5G’ye giden yolda onların yanında olmaya ve desteklemeye devam edecek.

Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir