ePttAVM ile Tanzim Satışları İnternete Taşınıyor

  • Ülkenin gündemindeki tanzim satışları ePttAVM ile dijital markete de taşınıyor.
  • Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ürünlerin halden marketlere oradan da üreticiye gelmesinde israf ve kayıp olduğunu söyledi.
  • İlgili yazı; PTT Drone ile Kargo Dağıtmaya Başlıyor

Türkiye'nin gündeminde son birkaç gündür "üreticiden halka" sloganıyla yapılan tanzim satışlar var. Tanzim satış; mobil araçlarda halka marketlerden daha ucuza meyve ve sebze satılmasını kapsıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tanzim satış mağazaları için "İlk etapta İstanbul'da 50, Ankara'da 30'dan fazla noktada, hakiki değerinde olacak şekilde süreci başlatacağız." demişti. Son birkaç gündür de ülkemizde tanzim satışlar başlamış bulunmaktaydı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaşanan izdiham ve diğer taşıma problemleri nedeniyle tanzim satışının PTT'nin resmi web sitesi ile yapılacağını Ankara Keçiören'deki tanzim satış noktasını ziyareti esnasında duyurdu. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde;

Bir proje daha sundum arkadaşlara. Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca'ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak."

Kariyer
Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı "Kami"

Dünyanın Down sendromlu ilk sanal influencer'ı Kami, down sendromlu 100'den fazla gerçek genç kadının yüzünün birleşiminden oluşturuldu.

Bunlar İlginizi Çekebilir