Elon Musk'tan Google'a Yapay Zeka Tepkisi

Google'ın geçen haftaki etkinliğinde tanıttığı yapay zeka destekli portatif kamerasına yapay zeka hakkında olumsuz görüşleriyle bilinen Elon Musk'tan tepki geldi.

Google'ın tanıttığı yeni harici kamerası yapay zeka destekli ve kamera kendi kararıyla kimsenin haberi olmadan fotoğraf çekimleri yapabiliyor. Çektiği bu fotoğrafları nasıl depoladığı, bir merkezle paylaşıp paylaşmadığı belirsiz olan kamera tüm bu sebeplerden dolayı güvenlik ve mahremiyet endişesi yaratıyor.

Elon Musk tam olarak bu noktaya parmak basarak Google'a Twitter üzerinden bu göndermede bulundu. Musk Twitter hesabı üzerinden 'Bu cihaz hiç masum görünmüyor' şeklinde bir paylaşımda bulunarak tepkisini dile getirdi.

Elon Musk yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceğine ve çok dikkatli şekilde geliştirilmesini her fırsatta dile getiren bir isim. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında yapay zekanın 3. Dünya Savaşı'nı başlatabileceğine dair iddialı söylemlerde bulunan Musk, yapay zekaya sahip otonom silahların geliştirilmemesi için BM'ye de bir mektup yazmıştı.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir