Elon Musk'ın 35 metrekarelik yeni evi

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, bir röportajında hiçbir mülke sahip olmamak için tüm konutlarını satacağını açıklamıştı. Musk, SpaceX tesislerinin yakınında Boxabl'a ait 50 bin dolar değerinde ve yaklaşık 35 metrekarelik prefabrik bir evde yaşamaya başladı.

SpaceX ile Tesla gibi şirketlerin kurucusu ve 160 milyar doları aşkın servetin sahibi olan Elon Musk, geçtiğimiz yıl hiçbir eve sahip olmamak için mülklerinin çoğunu satacağını açıklamıştı. Son olarak Bay Area malikanesini 37 milyon dolara satışa çıkaran milyarder girişimci, gayrimenkullerini sattıktan sonra SpaceX tesislerinin yakınında bir prefabrik eve yerleşti.

 Musk'ın uzay şirketi SpaceX’in roketleme alanının içerisindeki sitede kiraladığı ve Boxabl tarafından 38 metrekarelik ‘tiny house’ konseptiyle tasarlanan evinin içerisinde salon, tuvalet, yatak ve mutfak bulunuyor.

Boxabl adlı firma tarafından üretilecek prefabrik ev 50.000 dolar gibi bir fiyata sahip. Boxabl İş Geliştirme Uzmanı Galiano Tiramani konuyla ilgili olarak, “Son birkaç yılı ar-ge faaliyetleri için harcadık. Bu sayede hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünlerimiz ile kullanıcılarımızın karşısına çıkabildik. Ürünlerimiz milyonlarca insanın hayatını iyileştirme potansiyeline sahip.” dedi.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir