Elon Musk, Tesla'nın HEPA Filtrelerini Evlere Uyarlıyor

Elon Musk, daha önce yüksek verimli HEPA hava filtrelemesi sayesinde felaket koşullarında bile otomobilin içinde mükemmel hava kalitesi sağlamak üzere tasarlanmış Tesla'nın "Biyolojik Silah Savunma Modu"nu lanse etmişti. Şimdi ise, bir tweete verdiği yanıtta HEPA filtrelerini kullanarak verimli HVAC (Isıtma, Soğutma, Havalandırma) sistemleriyle evlerde de benzer bir hava filtrelemesi sağlayacaklarını söyledi.

https://twitter.com/elonmusk/status/1304441544913481730

Otomobil üreticisi Tesla, SolarCity'yi satın almasının ardından güneş paneli, ev enerjisi ve elektrik üretiminde de bulunuyor. Henüz ev inşasının veya altyapının diğer bölümlerine girmek için herhangi bir hamle yapmamış gibi görünse de, HVAC sistemleri aslında bir evin genel enerji tüketiminin önemli bir bölümünü temsil ettiğinden, Tesla için mantıklı bir genişleme olabilir. Evde HVAC verimliliğini artırmak, Tesla'nın diğer ev enerjisi ürünlerini tüketiciler için daha çekici hale getirecektir.

https://pazarlamasyon.com/tesla-sahipleri-icin-ozel-flort-uygulamasi/

Şirketin HEPA filtrelemesine gelince, şakacı ismine rağmen Tesla, Biyolojik Silah Savunma Modunu aslında çok ciddiye alıyor. 2016'daki bir blog gönderisinde, "standart otomotiv filtrelerinden on kat daha verimli" bir HEPA filtresi iddialarını desteklemek için verileri test etmenin yanı sıra sistemin tasarımına neyin girdiği ayrıntılı olarak açıklanmıştı. Ayrıca gönderide yoğun saatlerde Kaliforniya otoyolları, bataklıklar, Kaliforniya Merkez Vadisi'ndeki inek otlakları ve Çin'deki büyük şehirler gibi Tesla'nın üstesinden gelmek istediği problemler yer alıyordu.

Kariyer
Sosyal Medyayı Kadınlar mı, Erkekler mi Daha Etkin Kullanıyor?

Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını tamamlayan Facebook’un  bugün 1,23 milyar aylık aktif kullanıcısı mevcut. Dünya çapında 37 ofis ve 6 binden fazla da [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir